Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hátsó szélvédőt kell cserélnem...

Hátsó szélvédőt kell cserélnem, mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
betort a régi, teljesen le kellett szednem de a végein az apro uvegdarabokat nem tudom hogy szedjem le, még csavarhuzoval is nehéz.. a másik kérdésem meg az, hogy szereztem egy bontottat, viszont nem merem sziloplasztal beragasztani az ujat, szélvédossel drágább ha csináltatom, vagy vegyek szélvédoragasztot (csak ezt is honnan?) és csinaljam meg én ?
2012. nov. 8. 16:36
 1/4 anonim válasza:
pedig a maradék darabokat is le kell szedni!tudom mert én is jártam már így!valami fekete ragasztóval szokták ragasztaní, a kasztnit körbe bekenik,nem tudom mi lehet a neve a ragasztónak!
2012. nov. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jobb ha elmész egy "szélvédőshöz". Te nem fogod tudni precízen berakni, a kérdésedből ítélve se szerszámod se tudásod nincs hozzá. Ha nem akarod hogy beázzon a kocsi, írány egy szakember. Ja és a szélvédőt nem "sziloplasztal" ragasztják, hanem speciális szélvédő-ragasztóval.
2012. nov. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A beázás lenne a legutolsó probléma, ha menet közben kiesne a helyéről és ketté vágna egy gyalogost!

Az se elhanyagolható, hogy a ragasztott szélvédők részt vesznek a karosszéria teherviselésében! Magyarul: szarul beragasztott szélvédő gyengíti a kasztnit!

2012. nov. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem ördöngősség, de kell hozzá némi ügyesség.

Szélvédőragasztót ott kapsz ahol autófestéket is árulnak(kb 1500 ft.) egy snitzerrel le lehet vágni a régi ragasztót üvegestől. A régi ragasztót nem szabad lekaparni fémig, egyenesre kell vágni. A régi ragasztóra jobban tapad az új ragasztás. Kinyomós ragasztót vegyél, ahoz kapsz egy olyan "csőrt" amivel beállítható a ragasztó magasságga kinyomáskor.

A ragasztót a kasznira viszed fel, és ide illeszted az üveget pontosan. A pontosságra figyelni, itt nincs olyan hogy nem lett jó visszaveszem az üveget, akkor utánna tuti be fog ázni.

Nem tudom mennyi műszaki érzéked van, nekem elsőre sikerült és be sem ázik.

Ja és ha a bontott szélvédőn is van a régi ragasztóból akkor nem kell se primer, se tisztító a ragasztóhoz, elég zsírtalanítani alkohollal.

Irány a Youtube rengeteg hasznos videót találsz.

2012. nov. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!