Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol gyűjtik a kiégett autó...

Hol gyűjtik a kiégett autó fényszóró izzókat?

Figyelt kérdés
Van nekik valami gyűjtő helyük, ahol nem törik őket össze azonnal?

2012. nov. 9. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
én a kukába szoktam gyűjteni... egyébként vannak a nagyobb bevásárlóközpontoknál kihelyezett gyűjtóládák, ahova az elhasznált izzókat lehet dobni.
2012. nov. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Autó izzókba tudtommal nincs veszélyes anyag. Szóval ha összetörik sincs semmi gond.



Veszélyes anyag a fénycsövekbe, és a nagyon jó, 50Hz-en villogó, "környezetkímélő" kompakt izzókban van.

Méghozzá higany. Gőz formájában, szóval azokra nem árt vigyázni hogy ne törjön össze.

2012. nov. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hát az nem jó :(

tápegységekhez műterhelésnek kellene nekem 25-30db ilyen izzó. természetesen aminek csak az egyik izzószála szakadt. nyilván van más megoldás is, de ez lett volna a legolcsóbb.

2012. nov. 9. 17:27
 4/6 A kérdező kommentje:
max kiszedetem a gyűjtőből valami csövessel :D 10 izzó egy sör :D
2012. nov. 9. 17:29
 5/6 anonim ***** válasza:
0,5 mm-es vagy vékonyabb vas kötöződrót, kb. 1 m 1 ohm, simán eldisszipál pár száz wattot, legfeljebb egy kicsit vörösen izzik :)
2012. nov. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Autóbontót vagy autószerelőt is meg lehet kérdezni.
2012. nov. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!