Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a 2 és 4...

Ttlaci kérdése:

Mi a különbség a 2 és 4 lóerős Jawa mustang között?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Ez a kérdés a régimotoros Jawa Mustangosoknak szól.


Meg tudja valaki mondani, hogy mi a különbég a 2 és a 4 lóerős Jawa Mustang között?

Csak a folytások gyengítik le a 4 lóerős gépet 2 lóerősre vagy van valami konkrét gyári különbség a kettő között.


Már az alapvető lépéseket megtettem:

-kipufogó könyök megrövidítése, hogy csak 2 centit lógjon be a dobba

-kireszelt szívó torok

-felömlő nyilások simára csiszolása

-nagykompressziós hengerfej használata


Halottam valami olyasmit, hogy a hengeren a kipufogó gáz nyilása nem egyezik meg a 2 és 4 lóerősnél(3mm különbség), de ezt nem tudom valóban igaz-e.

Olvastam a légszűrő kicseréléséről is, merthogy a gyári légszűrő visszafog a teljesítményen is, de erre olvastam ellenvéleményeket is.

Henger épp most fog kapni egy fúrást és egy kis méretnövekedést, viszont tudom, hogyha még van valamilyen folytás ezeken kívül, addig a teljesítménykülönbség nem fog meglátszani.

Ha valaki még tud bármilyen házi barkács módszert még ezeken kívül a teljesítmény növelésére(nem több tízezres befektetésekre gondolok) azt megköszönöm.


Előre is köszönöm mindenki segítségét és építő jellegű válaszát.

Üdv.:

Laci


2012. nov. 9. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Más folytatásról nemigazán tudok.

Amivel még lehet kicsit növelni a teljesítményt az az hogy a szívótorkot, a karbit, a blokkot és a hengert (hengert és blokkot a felömlőnél) megnézed a találkozásuknál és ha egy pici peremet látsz valahol akkor azt elsimítod.


A felömlőket széthúzott blokknál lehet megnézni, úgy hogy csak ez egyik blokkfélre teszed rá a hengert és megnézed nincs-e perem.


Természetesen a tömítés se lógjon be sehova.



A másik dolog hogy megnézed a dugattyút fhp-nál a leömlőn keresztül és ha látsz egy picit a leömlő tetejénél a dugattyúból akkor annyit finoman le kell belőle szedni.

2012. nov. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Gondoltam szólok, hogy "foLYtás" nincs, fojtás van!
2012. nov. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogy a kérdésre is válaszoljak, nézd meg a rajzokat:

[link]

2012. nov. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a képeket, de sajnos, műszakilag még nem vagyok annyira profi, hogy így nyelvtudás nélkül értelmeztem volna a rajzokat.
2012. nov. 10. 21:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia Laci !

Annyi különbség van a kettő között hogy 1979 ig 23A tipusút gyártottak a Mustangból 2lóerő/4500 fordulat/perces verziót és 4/6500-ast , ezután 1980 tól már csak a Csehországi Mustangok voltak 4 lovasok , hozzánk a 2 lóerőst importálták. A kettő csak teljesítményben tér el , belül ugyan az , kívül se sokban különbözik. Én például egy 1978-as Mustanggal rendelkezek amiben szintén volt fojtás , de kivettem és gördülékenyebb .Egyébként mesélték nekem hogy az S51-es simsonokat , amiken szintén megszakítós gyújtás van , szinte teljesen egyformán mentek.Ez a hengerfej rövidítés pedig jó ötlet , de pontosan ki kell számolni hogy mennyivel kell megrövidíteni. Sok sikert a Mustang-hoz !

2013. jan. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!