Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki elmagyarázná, hogy...

Valaki elmagyarázná, hogy miért jó az esőérzékelős ablaktörlő?

Figyelt kérdés
22 éve van jogsim, hivatásos sofőrként dolgozom, de még nem vezettem ilyen autót. De nem is értem, hogy mire jó. Olyan ez nekem, mint a spanyoloknál az alagút végét jelző tábla. Egyszerűen nem látom értelmét.
2012. nov. 10. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kényelmi funkció. Annyi értelme van, hogy nem kell kézzel bekapcsolni az ablaktörlőt ha elkezd esni az eső, jobban el lehet vele adni a prémium (és nem prémium) kategóriás gépeket.


Az alagút végét jelző táblának viszont lehet értelme, az alagútból kiérve komoly oldalszél lehet, egy nyergesnél nem árt ha felkészülsz rá (szerintem, nem vezettem nyergest alagútban).

2012. nov. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ez kényelem-e! Engem biztosan zavarna, hogy csak szétkeni a dzsuvát az ablakon egy pár csepp eső után. Vagyis mindenképpen bele kell nyúlni kézzel, hogy spricceljek rá vizet, vagyis máris értelmét veszti ez a funkció. Na, én kamionnal járok, de az alagút vége tábla jóval az alagút után van. Tehát a szél már leb@szna az útról, mire észreveszem.
2012. nov. 10. 16:39
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Engem is, de ez kényelmi funkcijó, ércsedmá', köll valamit belerakni a mérnököknek, a nagyobb motor meg az új kasztni nem elég. Személy szerint nem vagyok annyira lusta hogy átkattintsam azt a kar ha esik, de egy 25-30milliós gépben van olyan ember akinek már elvárás.


A tábla meg akkor passz, biztos szőke nőknek van, hogy tudják hogy kiértek.

2012. nov. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ford focusban is van nem kell ehhez drága autó. Amugy csak azért van hogy idegeimet fogyassza. Nem tudja eltalálni a tempót. A fokozatkapcsoló meg érzékenységet állítja nem azt hogy milyen időközönként töröljön. Utálatos.
2012. nov. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem úgy működik az automata ablaktörlő, hogy 3 állása van. OFF: ki van kapcsolva. Ha dézsából ömlik se töröl. Egy katt fel: ez az automata, nézi mennyire intenzíven esik, és úgy töröl. (itt egyébként egy tekerővel lehet az érzékenységen állítani, ha nem érzed megfelelőnek a törlést az esőhöz). Két katt fel: ez is manuális fokozat, töröl mint állat, a esik hanem.


Így szerintem van értelme. Pl esőben sose érek hozzá. Autópályán dolgozik is rendesen, amikor verik fel a többiek. Meg amúgy is kényelmes.

2012. nov. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

A kart ígyis úgyis kapcsolni kell amikor elkezd esni az eső, hiába esőérzékelős. Biztonsági okokból alapból nem fog elindulni magától az ablakrörlő még akkor sem ha előző napról automata pozícióban maradt.

Nekem a Citroen c3 bán nem a legutóbb, mint ahogy írták feljebb, sokszor nem találja el a tempót és próbál törölni mint az őrült néhány csepp esőnél is.

2012. nov. 11. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!