Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az a kis dudor a gumi...

Mi az a kis dudor a gumi oldalán? (többi lenn )

Figyelt kérdés
ma cseréltem a nyári gumikat télire ( nyári alu téli acélfelnin mind1 ) és néztem ,hogy az egyik téli gumin van egy dudor, most akkor ez miatt kénytelen vagyok a 2 éves téli gumikból 2dbot kicserélni mert ugye tengelyenként ugyanolyan kell ,vagy ez nem akkora probléma ?
2012. nov. 11. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:

kis dudor, kb 1 négyzetcentin...

Az szálszakadás lesz, egy rossz padkázástól. Gumisnak érdemes megmutatni, mond rá valamit.

2012. nov. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"vagy ez nem akkora probléma ?"


Nem, csak meghalsz max. amikor eldurran.

Első lépésként vidd el egy gumishoz!!!

LÉPÉSBEN!!

2012. nov. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát azt valószínüleg padkáztad, de vannak azok a gömbök pl. a 4-6 villamos vonalán. Ilyenekre rámész, simán lehet rajta dudor. A lényeg, hogy ezt tényleg le kell cserélni, de nem muszáj feltétlenül mindkettőt. Én 2 éve vettem 4 darab nyári gumit a kocsimra, ezek közül az egyik defektes lett. Lett rajta egy pár centi hosszú vágás. Tehát dobhattam el, viszont nem voltam hajlandó ezért venni két gumit, egyet vettem és semmi hátrányom sincs a dologból az égvilágon. Márkás, jó minőségű gumiim vannak, de nem hiszem, hogy ettől függ. Szóval nem létszükségletű egy gumi miatt kettőt venni. Kivéve akkor ha az alatt a 2 év alatt nagyon sokat mentél és eléggé elvannak kopva. Na max olyankor ajánlatos kettőt venni. Különben nem.
2012. nov. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nincs még nagyon elkopva, így nyugodtan vehetsz egyet. Nem kell elhinni ezt a kamu dumát, hogy meghalsz, ha nem tizedmiliméterre azonos a kopása a kettőnek.
2012. nov. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kérdező nem erre gondolt.


Tengelyenként ugyanolyan mintázatúnak kell lennie jogszabály szerint. Tehát, ha találsz ugyanannál a gyártónál ugyanolyan típusút, nyugodtan vedd meg, és tedd hátra, majd ott szépen bekopik.


Ha ezt nem tudod megtenni, mert pl a forgalmazása már megszűnt, kénytelen leszel 2-t venni (sajnos már jártam így, dobhattam ki egy 2 éve vásárolt michelin gumit, mert jött a típusfrissítés...)

2012. nov. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs belőle már új, akkor próbálkozni kell használtat venni.
2012. nov. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Használt téli gumi? inkább ne.. Téliguminál mint tudjuk nem a minta, azaz a bordamélység a mérvadó, hanem a keménysége. Ezt pedig ránézésre nem tudod megállapítani. 5 év után általában már elég gyengén teljesítenek
2012. nov. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!