Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kétütemű motor/simson/ elmegy...

Kétütemű motor/simson/ elmegy ricinus olajjal?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy régen a kétütemű motorokba ilyet használtak igaz ez szerintetek és nagyon rongálja a motort szerintetek?
2012. nov. 11. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon, olyan mintha napraforgó olajjal járatnád, nem bírna ki 1jobb üzemi hőfokot és már dobhatnád el a motort


A ricinus is olyan hogy idővel becsomósodik mint a napraforgó olaj, és zselés állagot fog kapni

2012. nov. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a salakmotorokat is ricinussal hajtják. De verseny után rögtön nyomják neki a normális 2t olajos benzint és azzal megjáratják hogy kimossa a ricinust. Erre azért van szükség mert a ricinusolaj savas, és marná a blokkott hosszútávon.
2012. nov. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Annak idején, még a szintetikus kenőanyagok elterjedése előtt a kétütemű versenyolajok ricinusolaj alapúak voltak. Ez kellő kenőképességet biztosított és jobban bírta a hőt, mint az akkori ásványolajok. Viszont hidegben sokkal jobban besűrűsödött és hosszabb távú állás esetén megtámadta a motor belső alkatrészeit: szépen összegyógyultak tőle. Éppen ezért utcán nem ajánlották a használatát, csak versenyen: a versenymotorokat futam után szétszedték és megtakarították az alkatrészeket (meg egy részüket ki is cserélték), utcán viszont ez nem működött.

Szóval ha akarod, lehet használni ricinusolajat, a mai napig vannak ricinusalapú kenőanyagok. Viszont utcára teljesen felesleges, nincs az a kihegyezett motor, aminek ne lenne elég egy jó minőségű szintetikus olaj. Tartósan pedig nem használható a fent leírt problémái miatt.

2012. nov. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem! És simsonba milyen olajat ajánlotok ami nem túl drága? mert most lesz felújítva a blokk és eddig Re-cord asványi 2T-t meg Arol 2T-t használtam.
2012. nov. 11. 21:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Szintetikus legyen az a lényeg.
2012. nov. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!