Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorom nagyon lomha mi lehet...

Motorom nagyon lomha mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
körülbelül 1000 kilóméterrel ezelőtt fel lett újítva részben a motorom, ekkor került hozzám új hengert, új dugattyút, és új gyűrűket kapott, Simson s 51B nos hát mióta ezeket megkapta nagyon lomha lett a motor, ezt betudtam annak, hogy még össze kell kopniuk az alkatrészeknek, de mostmár körülbelül 1000 kilométert mentem vele és semmi javulást nem észlelek, a problémám konkrétan az, hogy váltáskor főleg másodikból harmadikba úgy viselkedik, hogy fölváltom és egy darabig marad azon a fordulaton ahol váltottam utána folyamatosan esik vissza a fordulat mígnem vissza kell váltani kettesbe, ha kettesbe kicsit jobban kihúzom akkor nincs vele baj, de tudom, hogy bejáratós motorokat nem szabad kihúzatni amíg össze nem kopnak az alkatrészek, félreértés ne essék nem alapjáraton akarok felváltani kettőből háromba hanem középfordulaton, tehát nem amiatt esik a fordulat, hogy túl alacsony fordulaton váltottam, és nem is hegyvidéken járok, a gyertya világosbarna azt hiszem olyannak kell lennie, hidegen egyébként tökéletesen megy váltáskor is ezeket a tüneteket üzemmeleg motornál produkálja, esetleg valami beállításbaj lehet?

2012. nov. 12. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:

A kipufogót lehet ki kéne égetned.

Ez a lomhaság oka lehet beállítási probléma is.Lehet hogy a subertűt kéne lejjebb akasztanod mert sokat kap,de aztán az is lehetséges hogy jobban kikéne huzatni a gépet mielött felváltasz.Amúgy bejáratáskor néha néha bele kell húzni neki azért hogy ne lépcsőzetesen kopjon be a gép.Mindig változó fordulatszám kell neki.

Ha esetleg arol 2t-használsz akkor azt cseréld re fullszintetikus olajra.

Még valami:érdemes ngk gyertyát venni bele

simson.hu nézz körbe itt

Üdv!

2012. nov. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
kipufogóégetésre én is gondoltam azt szerintem meg is csinálom, az esetleg, hogy enduro könyök van rajta és kicsit a henger felé lejt, mert a rendes kipufogónál mindig folyik ki a végén egy kevés olaj az enduronál nem, tehát valahol megáll benne ez akkor ez is okozhatja? ngk-ból milyen gyertyát vegyek?
2012. nov. 12. 19:18
 3/3 anonim válasza:
Ezt attól is csinálhatja hogy nagy az első lánckerék. Hány fogas egyébként?
2012. nov. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!