Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kínából behozott új motorkerék...

Kínából behozott új motorkerékpár?

Figyelt kérdés

Kérdésem az lenne, hogy szeretnék Kínából egy 600CC motort behozni ami teljesen új, találtam egyet jó áron, a kerékpár ára 2000$ picivel kevesebb, a postaköltségem 180 $ körüli, akkor ez milyen vámköltséget vonz maga után illetve Áfát itthon kell ezután fizetnem? Az mennyi? A regisztrációs adó az mibe kerül? Még új vagyok, első motorom lenne.


Remélem valaki tud nekem ezekre válaszolni :)

Szép napot !



2012. nov. 14. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne a vámon, áfán meg regadón aggódj: annak a motornak valószínűleg nincs EU-s típusengedélye, így először engedélyeztetni kellene ami nem kevés pénz. Ha megfelel az előírásoknak (ami nem biztos, hiszen Kínában más szabályok vonatkoznak a fékrendszerre és egyéb alkotóelemekre) és forgalmazni is szeretnéd, akkor talán megéri kifizetni ezt az összeget, egyébként nem hinném.


[link]


Van ott olyan is, hogy eljárási díjak, pl. "Általános forgalomba helyezési engedély, típusbizonyítvány 178 900 HUF".

2012. nov. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem veszel magyarországon? Mi a fenének neked eredeti kínai motor? Vacak az összes! Amennyit kifizetsz a szállításra, azt hozzá teszed az árhoz, sokkal jobbat kapsz itthon!
2012. nov. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

VÁM 5% körül, ÁFA 27%.


Ezen felül regadó - de ha nincs EU típusbizonyítványa akkor sosem kapsz majd rá rendszámot...

2012. nov. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A motor Suzuki GSX-R 600 egy 20006-os zsír új... nem gagyi motor
2012. dec. 7. 18:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Az egy szép dolog hogy századmilliméterre pontosan lemásolják - sőt, ha akarnak tudnak a kínaiak, így feltételezem ugyanúgy is menne, DE más márkanéven szerepel akkor nem úszod meg engedélyeztetés nélkül.


Mindent összevetve: motor + posta kb. 500e forint, 180e a regadó (vadi új és 599 ccm). Ez eddig 680e, legyen 700e utánajárással - és még hiányzik a képből a típusvizsgálat, ami - ha jól linkeltem és olvastam - megint 180e. Az 880e, annyiért már itthonit is kapsz, igaz az használt... De nem kell idegeskedned, rohangálnod és aggódnod hogy hátha nem lehet forgalomba helyezni valami apróság miatt.


Mint látod az átírási költséget nem számoltam, mert az belföldi motornál is megjelenik - a Suzuki GSX-R600-nál ez ma kb. 98000 forint.

2012. dec. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

*ja, és a vám meg az ÁFA még nem is jött a képbe...


Nem olcsó sport a motorozás.

2012. dec. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2006-os Suzuki GSX-R 600-at itthon is kapsz. Mi a fenének Kinából rendelni? Amúgy azt verd ki a fejedből, hogy az eredeti.
2012. dec. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Már csak azért is, mert a Suzuki japán.......
2012. dec. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Na és mi a helyzet, ha hobbi célra szeretnék motort vásárolni a Távol-Keletről?

Nyilván, vám és Áfa akkor is lesz de regadó és tipus engedélyezés az nem és talán más lehúzás sem.

2020. márc. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!