Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az újabb Ladák is 10 liter...

Az újabb Ladák is 10 liter körül esznek?

Figyelt kérdés

Ladát szeretnék venni, de az a 10 literes fogyasztás nekem sok lenne. Jelenleg úgy állok, hogy szeretném magam rábeszélni egy Ladár és minden szempontból tetszene is, kivéve azt a magas fogyasztást. Most nézegettem hogy kocka Ladákból vannak elég jó áron 1995 körüliek. Ezekben nem lehet, hogy van valami újítás, aminek köszönhetően max 8 litert esznek?

1. autó lenne és tényleg jó lenne egy Lada, de max 8 literes fogyasztású autót szeretnék.

Vagy nem lehet valami módszerrel csökkenteni a fogyasztásukat, úgy hogy ne veszítsen az erejéből. Leginkább az 1500-as motorral szereltek tetszenek, de nem hiszem hogy a nagyobb motortól nőne a fogyasztás, mert az 1200-as motornak elég nagy sújt kell mozgatni, ezáltal magas fordulaton pöög a motor és többet fogyaszt. Legalábbis szerintem.


2012. nov. 17. 20:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ladáknál bevett szokás volt az lpg gázos rendszer. Mondjuk jövőre azt is emelik úgyhogy fogalmam sincs.

Amit a kérdesedben írtad, hogy szeretnéd ha olyan 8 litert fogyasztana. Mivela Láda 10-et fogyaszt akkor az a két liter már mit számít?

2012. nov. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Bajer ***** válasza:
#5/11-nek: nekem 1300-as ladám van, kombi ezerkettes hátsó híddal, 5-ös váltóval, a gyáriaknál kisebb fúvókákkal és így 7,6 a fogyasztás. Ugyanakkor nem éppen ˇdöglöttˇ. Legfeljebb 5 személlyel, csomagokkal és pótkocsival lassú.
2012. nov. 19. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én értem, hogy nem döglött az ezerhármas, de gondolom, te is tudod, hogy a kombié a legrövidebb gyári végáttétel (4,44). Éppen ezért szokták vásárolni a raliautókat építők, de ez most más téma. Szóval hiába van ötfokozatú váltód, a 4,44-es diffi jóvoltából az ezerhármas motor is elbír a karosszériával. Még a gyári, 4,3-es differenciálművel sem lenne semmi gond, de ha beleerőlködnél egy 4,1-est, már nem biztos, hogy meg lennél elégedve a menetteljesítményeivel. Szerencsés kombináció viszont, hogy ötfokozatú váltód van, mert így a hosszú ötödikben a rövid végáttétel ellenére sem forogja szét magát, a többi fokozatban viszont elég jól tud "ugrani", nem kell erőlködnie, mert akkor is szeret sokat fogyasztani.
2012. nov. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!