Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kuplung, hogyan lehet "leteszt...

Kuplung, hogyan lehet "letesztelni"?

Figyelt kérdés
A kérdés adott, sajnos annyira nem vagyok járatos a témában, nagyon tesztelésre vonatkozó irodalmat sem találtam. Kicsit magasan fog az autómban, ezért lennék rá kíváncsi, hogy csere érett-e. Hármasban, négyesben hidegen lehet csúsztatni 1500rpm, ha meleg a motor akkor lefullad /750rpm/. Milyennek kell lennie a normális kuplungnak? Sajnos nincs összehasonlítási alapom..
2012. nov. 18. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem értem mit akarsz a fordulatszámmal a kuplungnál. 1-es, 2-esben nem lehet csúsztatni vagy mi? Nem értem. Lehet csak utána kell állítani. Inkább vidd el egy jó szerelőhöz majd ő megnézi.
2012. nov. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

A normális kuplungnak kinyomott állapotban ki kell emelnie (a sebességek recsegés nélkül kapcsolhatóak, az autó nem ugrik meg kapcsoláskor), felengedve pedig nem csúszhat meg, gázadásra az autónak meg kell lódulnia, ha csak a motor bömböl, az nem jó. A pedálút elején lennie kell holtjátéknak, ha nincs, gyorsan elfogy a tárcsa. A kettő közt a kuplungnak határozott fogáspontja kell, hogy legyen, nem dobálhat, nem zárhat össze hirtelen (persze itt nem szinterkuplungról van szó). Ha magasan fog, akkor valószínűleg kopott a kuplungtárcsa, de ez nem jelenti azt, hogy rögtön csereérett lenne: általában a holtjátékot beállítva újra jó lesz a szerkezet.

Egyébként meg az okosok azt szokták mondani, hogy ha magas fokozatból (4. vagy 5., esetleg 6., ha van) alapjáraton, különösebb kuplungcsúsztatás nélkül elindul az autó, akkor csúszik a kuplung, be kell szabályozni a holtjátékot vagy ki kell cserélni a tárcsát.

2012. nov. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
azt mondják 3-masban alapjáratom el kell tudni indulnia
2012. nov. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek üzenem, ha szervizbe viszem, ott persze, hogy a felét kicserélik, rossz volt alapon. Még ha nem is érett meg a cserére.

Második, harmadiknak köszönöm hasznos tanácsokat!

2012. nov. 18. 18:40
 5/5 anonim ***** válasza:
2012. nov. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!