Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak akkor, ha...

Mit csináljak akkor, ha sötétben országúton nem kapcsolják le a fényszórót a szembejövők?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 hónapja jött meg a jogsim, és imádok sötétben vezetni. Át szoktam vezetni ilyenkor más városokba, és nagyon élvezem az országúti vezetést, de egész sűrűn előfordul, hogy a szembejövő véletlen(vagy direkt) nem kapcsolja le a fényszóróját. Villantok neki, de nem reagál. Ilyenkor mit csináljak? Mert ha az út szélét nézem, akkor is nagyon vakító. Azon is gondolkoztam már, hogy akkor én is felkapcsolom a fényszórót, de annak meg nem lenne értelme, mert akkor már egyikünk sem látna... Valami megoldást tudtok? Előre is köszönöm!


2012. nov. 19. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Nem mindig a távolsági fényszóró van ilyenkor bekapcsolva, hanem néha szarul vannak beállítva a lámpái, vagy le van terhelve, de nem állított utána a sofőr, esetleg valami gagyixenon van beépítve!


Én villantok, aztán még egyet, utána felkapcsolok mindent ami van! Ha visszavillant, akkor esetleg csak rosszul beállított lámpa, ilyenkor leveszem a lábam a gázról és az útpadkára figyelek.


Sajnos van aki azt se tudja hol van (és egyre többen vannak ilyenek az utakon, vagy csak én találkozok minddel), ezeknek aztán villoghatsz, nincsenek tudatában semminek!

2012. nov. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretek sötétben vezetni. És én is elég sok ilyennel találkoztam (pár hete 30 km-es útszakaszon min 5 ilyennel... lakott területen kívül és belül is...)

A legrosszabb ha szar xenon van benne. Na attól még vagy fél percig nem látsz normálisan.


Én módszerem is az hogy rávillogok 1x. Aztán ha nem reagál akkor elkezdek villogni. Ha arra se akkor felkapcsolom és is hogy legalább az út széléből többet lássak.

Meg persze jó módszer ha a fényszóró úgy van beállítva hogy max magasságba "túl magasra" világítson. Persze ezt észben kell tartani és alap estben véletlenül se felhúzni maxra.

Apám kocsijába így van beállítva(meg amúgy is elég jó benne lámpa). Még nem találkoztam olyan sofőrrel aki ennek hatására(persze fényszóróval) nem kapcsolta volna le.

Persze ennek ott van az a hátránya hogy nem lehet a tervezett mértékben le állítani ha meg van pakolva a kocsi. De csutkára le még nem is kelletett sose állítani.

2012. nov. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Ahogy Harkonnen mondta, rávillantok, ha visszavillant akkor használom a B betűs szót és lassítok, ha nem villant vissza akkor villogok még 3x, ha akkor se kap észbe akkor refi, meg rámegy a ködlámpa is, aztán 5mp alatt észbekap.


De egyébként valóban sok idióta van, lesz*rják hogy kiég a retinám csak mennek előre, de találkoztam már fordítva bekötött versenyzővel is, aki alapjáraton tompítottal ment, és ha szembejött valaki akkor dobta fel a refit.

2012. nov. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én nem szoktam villogni, fel a refit azonnal telibe! tuti hatás...mindig észreveszik magukat!
2012. nov. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Lelassítasz és kész.. Van olyan is, hogy műszaki hiba miatt nem tud valaki csak refivel menni pl egy biztosíték kimegy..

Ilyenkor szerencsétlenre még villogsz közben meg azon gondolkodik ha le veszi a refit, akkor meg nem látja meg még a nyulat sem ha ki ugrik elé...

Paraszt egy dolog ez, hogy rá villogok 80x

2014. júl. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!