Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A dízel motorban a porlasztót...

A dízel motorban a porlasztót mi szabályozza?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy mi szabja meg hogy mennyi üzemanyagot fecskendez be, valamint,hogy azt milyen hosszan teszi.
2012. nov. 23. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A mechanikus adagolóknál nem tudom pontosan, hogyan működik. Azokhoz mindig is süket voltam, nem is nyúlhattam hozzájuk. Valami fogasléc rémlik, de onnantól kezdve már nem értettem az egészet.

Újabban a common-rail rendszereknél ezt is az ECU szabályozza: vagy egy apró elektromágnesre, vagy egy piezokristályra kapcsol megfelelő feszültséget. A végeredmény mindkét esetben ugyanaz: az elektromágnes vagy a piezokristály által kifejtett erő hatására elmozdul a tű és nyit a porlasztócsúcs, elindul befelé a gázolaj. A piezós rendszer gyorsabb és precízebb, így akár munkaütemenként többször is képes befecskendezni.

2012. nov. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Bajer ***** válasza:
Csak a hagyományos diesel üzemanyag ellátó rendszert ismerem, a közös nyomócsövest nem. Szóval az adagolóban annyi elemhenger és benne foglalt elemdugattyú van, ahány hengeres a motor. Az elemdugattyú elforgatható az elemhengerben a gázpedál lenyomásával, ezzel egy időben a járó motor mechanikusan fel-le mozgatja az elemdugattyút az elemhengerben. Az elemdugattyú egyik vége úgy van kialakítva, hogy az üzemanyagot adagokra tudja osztani (mint a nokedliszaggatásnál). Ezt az adagot kis nyomással továbbítja a nyomócsőbe. Az üzemanyag adag eléri a porlasztót, abban 2 vagy több csatornán keresztül eléri a külön cserélhető porlasztó fúvókát. Ebben a fúvókában van egy finoman illesztett hegyes henger (kb.15mm hosszú, 5mm vastag), amit ekkor már nagy nyomással elmozdít az üzemanyag a hengerfejtől ellenirányban, egy beállítható feszességű rugó ellenében. Ezután a megfelelő üzemanyag-adag 5 vagy akár 12 kis furaton át a motorba porlad. Egy befecskendezés kb. fél másodpercig tart.
2012. nov. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!