Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a motorom teleszkópjába...

Ha a motorom teleszkópjába több olajat öntök keményebb lesz?

Figyelt kérdés
egy etz-ről van szó,nagyon puha az eleje és könnyen felkoppan.Arra gondoltam öntök még bele olajat hátha jobb lesz.Ártok vele valaminek?

2012. nov. 24. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha többet tőltessz bele mint az eredeti gyári érték, akkor szépen a felesleget kinyomja majd a szimmering mellett. Ha kevesebb van benne jelenleg, akkor töltsd fel.
2012. nov. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem esetedben egy komplett teleszkóp felújítás jobb ötlet lenne, mert lehet a jelenséget már nem tudod megszüntetni olaj adagolással ( a hidraulika témájában :) ).
2012. nov. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy rúgócsere megoldja. De ha már szétszedted, akkor cserélj szimeringet, úgyis évenként cserélheted.
2012. nov. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
olajat cseréld ki. motorosboltba adnak amilyet kell mond hogy mi a bajod. töltsd tele a telót olajjal és nem mozdul egy centit se. csak viccelek. szimeringet meg jó minőségűt vegyél ne kisiparit mert megbánod. fel is újíthatod ha van rá keret ünnepek előtt.
2012. nov. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nyáron újítottam fel,kapott új dupla porvédős szimeringeket(zöld színű) és persze új olajat.
2012. nov. 25. 16:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Rugót cseréltél? Milyen olajat raktál bele? Sima 10w40-es olaj kell bele, azzal az igazi.
2012. nov. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha a telód jó akkor esetleg olyat csinálhatsz

hogy kicsit sűrűbb olajat teszel bele

és akkor keményebb lesz.

2012. nov. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Remélem tudjátok, hogy nem hidraulikus teleszkópról van szó, hanem olajfürdős rugócsillapításról...

Magyarul az olaj azt a célt szolgálja, hogy a rugó ne rozsdásodjon be: vagysi kakaót is tölthetnél olaj helyett bele, semmit sem éreznél másképpen.

Rugócsere, illetve a rugóba egy belső rugó beszerelése megoldja a problémádat.

2013. márc. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!