Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokan miért ölnek rengeteg...

Sokan miért ölnek rengeteg pénzt régi 20-30, éves szinte roncs autókba?

Figyelt kérdés

Főként BMW, VW-nél látom ezt, amiknek már régen bontóban kéne lenniük, rohadnak, minden bajuk van, de próbálják fenntartani.

Ismerőseim 4-500 ezrekért vették őket, de egy év alatt rá kellett költeni még egyszer ennyit. Minden hónapban van valami 20-60 ezres "apróság".

Ennek így mi értelme van?

Hiszen megfiatalodni nem fog a kocsi, viszont a kora ellenére mindig cserélni kell valamit.


2012. nov. 24. 17:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
72%

Mert az tetszik nekik.


Ehhez szerelembe kell esni a járművel, máshogy nem tudom kifejezni. Én is vehettem volna páréves motort, helyette inkább vettem 40 év felettit - igen, ugyanúgy szétesik mint ezek az autók, amikor már azt hiszi az ember minden oké eltörik egy dugattyúgyűrű vagy letörik az üzemanyagtank egyik tartófüle. De még így is inkább ez - van valamiféle kötődés, amit nem nagyon lehet elmagyarázni annak akinek csak egy közlekedési eszköz a sok közül. :)

2012. nov. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
75%
Lehet számolgatni. Veszel egy új autót mondjuk 5 millióért, 2 év alatt bukod a 30%-át mondjuk másfél misit, és közben költesz is rá. Vagy veszel egy autót részletre, legalább havi 30e, + a járulékos költségek. Én vettem egy autót 200e-ért és költök rá. De a legrosszabb esetben sem fogok rajta milliókat bukni.
2012. nov. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Mert ennyi pénzük van. Nem könnyű előkapni 4-6 milkát egy új autóra. Vesz olyat, amit ki tud fizetni, aztán próbálja fenntartani.
2012. nov. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
4-500 ért már 8-10 éves jó állapotban lévő kocsikat is kapsz simán.
2012. nov. 24. 18:20
 5/29 anonim ***** válasza:
Agent K-val értek egyet, én is 20 éves motorral küzdök, csak mert tetszik, igaz, már ennyiből vehettem volna újat is, de ez jobban tetszik. Meg ilyen ma már nincs, és egyedi.:))
2012. nov. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Azért abból a pénzből amiből megveszed azt a látszólag jó állapotú kocsit egy régebbit biztosan jó állapotra hozod javítással..


Nem beszélve arról, hogy egy 7-8 éves autóban már olyan részegységek vannak nagy számban, amin csak a csere segít. Nincs az mint a Golf 2-nél/Ladánál/... , hogy kiszerelem, szétszedem, beállítom ahogy a neten olvastam vagy ahogy a szerelő barátom mondta telefonon és mehet vissza, a köv. 1 évre kitart.

2012. nov. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Nagyon sok ember van közöttük,akiket úgy hívnak "márkahű".. Ha 15 évvel ezelőtt volt egy VW akármi,és tetszett neki,lehet hogy most is avval jár vagy lesz neki olyan még egyszer..


PL: Nekem 2 Trabantom volt,de egyszer az életben még venni fogok egyet,akármibe is fog kerülni.. :)

2012. nov. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Én például azért vettem 19éves autót mert 1. nem volt jobbra pénzem

2. szeretek bütykölni és karban tartani.

most veszek egy új autót több millióért és jól mondta az előttem lévő buksz rajta. Én személy szerint a budapesti utakra sajnálnék rávinni egy új autót ez a régit is sajnálom amikor a macskakövön megyek...Érted a lényeget?

2012. nov. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

jah és azt kihagytam, hogy egy új autón nincs mit szerelni felújítani :D

és ku@va drága a autószerelő :D

2012. nov. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Van egy 16 éves Fordom,6 éve van nálam. Egyszer össze is törtem. Az évek alatt kb. 650 ezret költöttem rá.Most kb 700 ezret ér.

Van egy 6 éves Opelom,amit újonnan vásároltam részletre. 6 év alatt szervízzel és törlesztővel együtt 2,4 milliót költöttem rá. Most kb. 1,1 millát ér.


Na,ki lehet számolni..

2012. nov. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!