Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autószerelők! Ti kerestek...

Autószerelők! Ti kerestek azon, ha ti rendelitek az alkatrészt?

Figyelt kérdés
Szal arra gondolok, h nektek pénzben mindegy, ha hozott alkatrészből kell dolgozni vagy ti rendelitek meg?

2012. nov. 26. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nem mindegy neki, általában kedvezményük van az alkatrészekre


az én autó szerelőm ezt megosztja velem, így én is jól járok, ő is, de van olyan, aki nyerészkedik ezen is

2012. nov. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

autószerelő vagyok, kb. 12 éve vagyok ugyanannál az alkatrész árulónál ezért 35% kedvezményt kapok az alkatrészekre, amiből 20% kedvezményt az ügyfélnek hagyok, vagyis 10% a nyereség, erre vállalok garanciát is,

ha az ügyfél hozza az alkatrészt akkor nem vállalok garanciát

2012. nov. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
*15% a nyereség
2012. nov. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Pontosan. Nekem csak 20% kedvezményem van, én felezem, 10%-om marad rajta.


És garanciát is csak arra az alkatrészre vállalok amit én szerzek be, ha Miskabá' előássa a TSZ-műhely sarkából az olajsaras-tyúkszaros Zsiguli hengerfejet és azt rakatja be arra nem.

2012. nov. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen.

A bárdi, unix általában 25-30% kedvezményt ad a szerelőknek. Majd ők a teli árat számolják. (amiért te 10 000ft-ot fizetsz azon a szerelő 3000ft-ot keres a kedvezmény miatt)

Ezért nem szeretik ha te viszed az alkatrészt.

2012. nov. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A140L: Nem azért nem szeretjük, azért nem szeretjük mert szinte minden kolléga szívott már a hozott alkatrésszel. Az egy dolog hogy idehozza a delikvens a négyszögprofilú vezérműszíjat a félgömbprofilú helyett, azt még meg tudom mutatni hogy miért nem jó.


De mikor hoz egy bontott vízpumpát és egy óra könyörgés ellenére is berakatja, aztán jön egy hónap múlva hogy szar a vízpumpa, és egy hónapja cseréltette, és biztos én b*sztam el hogy ilyen gyorsan tönkrement az eléggé...hm, idegtépő.

2012. nov. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Értem, hogy mire gondolsz. De abban az esetben amikor olaj, olajszűrő csere történik és az unixban/bárdiban az autós az autójához illő alkatrészeket kedvezménnyel megveszi majd a szerelő berakja akkor megfelelő és hibátlan alkatrész kerül beszerelésre. Ennek ellenére nem örül a szerelő hiszen nem tudta lenyelni a kedvezményt... :)
2012. nov. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez az, h én full új cuccot vinnék, nem használt szart.
2012. nov. 28. 16:52
 9/12 LastScout válasza:

2012-ben első autóm vásárlása után kaptam az alábbi árajánlatot.


Alkatrész:

- 2db gátló (Sachs) 40000.-

- kuplung készlet (Sachs) 110000.-

- kettőstömegű lendkerék 120000.-

- első féktárcsák (Brembo) 43000.-

- első fékbetétek (Brembo) 14000.-

- két első alső lengőkar 86000.-

Össz.: 413000.-



Munka:

kuplung, lendkerék csere 8-10 óra (5300/óra) 47700.-

tárcsák betétek 2 óra 10600.-

lengőkarok 2 óra 10600.-

gátlók 2 óra 10600.-

Össz.: 79500.-


Összesen: 492500.-


Amire az volt a válaszom, hogy hozzá ne nyúljanak az autóhoz, de ők addigra már kicserélték a féket. Annyi baj legyen, a többi javítást másik műhelyben végezték, boltban vett, új, minőségi alkatrészekkel, és kb 150.000Ft-al olcsóbban. Én biztos nem állnék neki, de szerintem két tapasztalt szakember 1 nap alatt biztosan végez vele. Ha csak 30%-os kedvezménnyel számolunk, plusz a munkadíj már kerestek is 200.000 Ft-ot. A fékről nem kaptam számlát, szerintem a többiről sem kaptam volna, szóval most az adót ne vonjuk le. Szeretnék ennyit keresni na...

2015. febr. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Az a gond a bardi unix -szal hogy még a kedvezményes ár is drága és sokkal kedvezőbben be lehet szerezni az alkatrészeket. Az meg, hogy nem jó alkatrészt hoz az ügyfél nagyrészt duma. A termékeknek cikkszáma van ez a termékek dobozán is rajta van egyértelműen beazonosíthatóak az alkatrészek. Garancia meg ugyanúgy van az alkatrészre.


Az mondjuk érdekelne ha féléven belül szétszakadna a vezérműszíj azt a szervíz vagy a unix bárdi fogja állni?

2018. okt. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!