Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most vásároltam egy 2005-ös...

Most vásároltam egy 2005-ös Nissan Primerat. A gond az, hogy ma nem kapcsolt be a turbó, nem húzott az autó. Vajon megúszom egy kisebb kiadással vagy nagyobb lesz a gond?

Figyelt kérdés

2012. nov. 27. 20:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
65%

Ha felgyullad a piros olaj jelző lámpa TILOS még egy percig is járatni a motort!!!!

Maradandó károsodása lesz!!

Azonnal vidd el szerelőhöz, de inkább vontatva, vagy traileren!

2012. nov. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A piros olajoskanna azt jelzi hogy nincs olajnyomás - azaz a nyomás alatti olajzással kent helyekre valószínűleg (nem biztos, hiszen vicceskedhet a visszajelző rendszer is, bár ez a ritkább eset) nem jut kenőanyag. Ilyen a főtengely, hajtórúd, turbo... Illik leállítani minél hamarabb és kideríteni mi a baj. A turbot például hamar meg tudja ölni az olaj hiánya.


A legalapabb kérdés: olajszint rendben?


Visszatérve a turbomhoz: egyre jobban lötyög a tengely, valószínűleg nyomja ki kicsit az olajat, mert a kartergáz-visszavezetőn még nem jöhet fel annyi, amennyi állni szokott a zajtompítós részében a szívócsőnek. Cserélni kellene már, meg áttakarítani, de a múltkori generátorcsere után még gyűjtöm a lendületet hogy még egy kupac pénzt kiadjak rá. Most úgyis keveset használom, idén feleannyit sem ment mint tavaly... Jövőre veszek valami futkosót, pl. Renault 4, vagy Swift 1.0 aztán szétszedem én, az a legbiztosabb.

2012. nov. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Voltam szerelőnél, elfolyt az olaj egy rosszul illesztett szűrő miatt. Olajcsere is volt, de még mindig felvillan a piros olajoskanna ha alacsony a ford.szám...

Lehet főtengely csapágy?

2012. dec. 1. 09:41
 14/15 anonim ***** válasza:
Mérjetek egy olajnyomást...A hajtókar csapágy hamarabb elszédűl. De az olajfogyasztást kellene megszüntetni. Szerintem nem úszod meg a "minimum gyürűzést "..
2012. dec. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nos az olajnyomás nem jó, az biztos. Szombaton visszük szerelőhöz, állítólag tényleg a főtengely csapágy, de majd megnézi. Kb 40-be fáj majd... Remélem más baja nincs...
2012. dec. 3. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!