Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1 hete lett új ékszíj feltéve...

1 hete lett új ékszíj feltéve az autóra, de olyan furcsán visít ha nyomom a gázt. Miért lehet? Esetleg nem lehetne valamivel bekenni?

Figyelt kérdés
Mi a megoldás szerintetek?
2012. dec. 1. 16:55
1 2
 1/14 JATYA71 válasza:
100%

Meg kell spannolni!!! Kb 1 cm legyen az ékszíj feszessége,ha benyomod a két tárcsa, stb. között!!

Spray-el csak régi,használt ékszíjjat kell befújni ami csúszik! Vagy ékszíj le,és a tárcsákat valamilyen zsírtalanítóval megpucolni!

Új ékszíj ne csússzon meg még :) !

2012. dec. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"Spray-el csak régi,használt ékszíjjat kell befújni ami csúszik"

Engem ez érdekelne. Milyen spray ez? Nekem is csúszik az ékszíj, de csak míg hideg a motor.

2012. dec. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen spray: [link]


Egyébként valóban, be kell állítani a feszítését. Az új ékszíjak az első 500km-en kicsit kinyúlnak, igazodnak, ezért kell utánaállítani. Viszont az az 1cm sok lesz, illetve autónként változó a holtjáték is.


A legjobb az lenne ha bevinnéd egy kollégához aki kb 5perc alatt megcsinálná minimális összegért (ha egyáltalán kérne valamit érte), ugyanis ha túl feszesre húzod csapágyasra járatja a generátort.

2012. dec. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Idősebb járműveknél az is elő szokott fordulni, hogy már a szíjtárcsák kopottak, és hiába az új szíj, nem fekszik fel megfelelően és csúszni kezd! Atán bekopik a szíj, és némi utánfeszítés segítségével abba hagyja a nyikorgást!
2012. dec. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

#2:

Szappan is jó! Ha elég ügyes vagy, akkor járó motor mellett egy száraz szappant nyomj neki a súrlódó felületnek. Végigkenődik, leszedi a zsíros anyagokat...

2012. dec. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Harkonnen, vitatkoznék. /Megint.:D/


Inkább ne szappanozzon én azt mondom.


Egyrészt amit szappan néven veszel az nem szappan,más az összetétele és nem jó erre.


Másrészt meg (és ez a fontosabb) eléggé veszélyes járó motornál az ékszíj környékén nyúlkálni, egy rossz mozdulat és már jön is le az ujjad a helyéről. Inkább vegye meg a sprayt aztán fújja be mint hogy gond legyen belőle.

2012. dec. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 JATYA71 válasza:
76%
az 1cm nem sok! könnyen,és hamar csapágyas lehet a generátor,stb! utána kell feszíteni! vagy a spray marad,de az sem megoldás,csak egy darabig! én után feszítenék!
2012. dec. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Megfelelő feszítést neki ! A fujogatás meg a különféle kencékkel annyit elb@szakodsz ,hogy annyi idő alatt beállítod a szíjfeszességet.És kölömben is az a szakszerű ,nem a dezodorozás ....
2012. dec. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 JATYA71 válasza:
Így van!!! Feszítsd! Ne fújdogálj,stb. Annyi idő alatt tényleg megspanolod!!
2012. dec. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2es voltam. Már teljesen spanolva van a szíj, így lassan ki kellene cserélnem.
2012. dec. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!