Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha Győrből felmegyek Pestre,...

Ha Győrből felmegyek Pestre, és vásárolok egy rendszám nélküli Lejárt magyar okmányokkal rendelkező autót (megtörténik az átírás, műszaki vizsga), hogy tudom hazahozni?

Figyelt kérdés
Mit kell rá kötni, hogy a rendőr ne büntessen meg a hazafele vezető úton? Vagy milyen megoldás létezik?
2012. dec. 4. 11:41
 1/4 Takumi ***** válasza:
Tréler. Szerintem nem adnak útvonalengedélyt.
2012. dec. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha leműszakiztatjátok még az eladó nevén és kötsz rá biztosítást (a saját nevedre), akkor az adásvételivel hozhatod lábon. Majd ha hazaértél eredetvizsga és átíratás.

Egyébként tréler.


De kicsit kevés az infó: lejártak az okmányai, addig értem, de hol a rendszáma? Nem zűrös a történet?

2012. dec. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom honnan vennéd, de rendszám nélküli autó, ha szabályosan adták le, csak a bontóban lehet, mert veszélyes hulladék.

Bontó igazolása nélkül nem lehet leadni, azaz kivonatni a forgalomból. Innen kezdve nem tudok válaszolni.

2012. dec. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Bontó igazolása nélkül nem lehet leadni, azaz kivonatni a forgalomból."


Lehet akár kitiltott is, pl. mert nem fizette senki a biztosítást - akkor az megint rázós ügy, de volt ilyenhez "szerencsém". Akkor bekérik a forgalmit és a táblákat is.

Vagy régen kivont - még a csak bontós rendszer előtt, de akkor sem egyszerű visszahozni az útra.

Vagy szürke forgalmis - az is magyar okmány, még a 3 lehetőségből a legkevésbé költséges...

2012. dec. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!