Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy éves új téli gumi, nyáron...

Egy éves új téli gumi, nyáron nem cseréltem le, mennyire veszélyes most télen használni?

Figyelt kérdés
Nem az én kocsim, nem vezetem száraz úton még, ezért nem tudom a különbséget, ha veszélyes, hogyan tudnám kipróbálni, hogy mennyire?

2012. dec. 4. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
miért lenne veszélyes? Téli gumi télre való...
2012. dec. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Téli gumi télre.. Így van.. Ezért valószínű, hogy a puha gumikeverék miatt szétolvadt, így már nem olyan hatásos, mint egy vadonat-új! De a nyári használat több mindent jelenthet; rallyt, bevásárlást, bemutatókra járkálást, vagy csak garázsban álltatást.


Vidd el szakemberhez, nézesd meg vele a futófelület kopottságát, bár nem valószínű, hogy túlélte a 40-50°C-okat, főleg, ha az autón volt!

2012. dec. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na igen, én is ettől félek, hogy nem tett neki jót a nyár és , hogy most nem lesz koser... mennyibe fájhat egy ilyen gumis vizsgálat?
2012. dec. 4. 21:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Kicsit nagyobb hőfokon vulkanizálják a gumikat, mint 50 Celsius, de tényleg jobban kopik nyáron. Ha a futófelület nem túlságosan kopott, akkor használhatod nyugodtan!

Az idő meg pont jó egy kis gyakorlásra valami kihalt helyen!

:D

2012. dec. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"szétolvadt" XDddd


Mennyi ökör jár ide te úr isten..


Kérdező,ha megfelelő profilmélységgel bír a gumi,nyugodtan használhatod.Nem kell elvinned sehová sem "méricskélni",Te magad is megállapíthatod otthon.

2012. dec. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak nevetek az idióta hozzászólásokon!Mi az hogy szétolvad???Egy gumi 40 fokon ne olvad el de még 50 fokon sem max 7 fok felett jobban kopik a futófelülete de ennyi!Nézd vagy nézesd meg valakivel a futófelület profil mélységét és ha 4 mm vagy nagyobb akkor nyugodtan használhatod ha kisebb akkor is csak akkor már nem nyújt akkora védelmet mint a nagyobb mélységű gumik így egy kicsit óvatosabban vezess de ennyi nem kell annyira félni és veszélyes sem lesz!!
2012. dec. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 pagan ***** válasza:
muterom 4 éve egyfolytában télivel jár,a gumi profilja még mindig 5 mm felett van és tavaly télen is tökéletesen helytállt,idén sem,lesz másképp úgyhiszem,nyugodtan használd csak
2012. dec. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!