Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy ledsor a kocsimban a...

Egy ledsor a kocsimban a szivargyújtóba kell bedugnom hogy működjön, ezt a szivargyújtós végét hogy tudom átkötni hogy akkor működjön amikor felkapcsolom a lámpákat?

Figyelt kérdés
Egy kicsit részletesebb választ ha lehet mert kezdő vagyok ebben. Van még egy ledsor a kocsiban annak az egyik szála a lámpák biztositékjára van kötve
2012. dec. 5. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Lekötöd a szivargyújtó csatlakozót a végéről, megnézed melyik a pozitív szál (amelyik a közepére van bekötve). A pozitívat rákötöd a világítás biztijére, a másikat pedig odacsavarozod valahol a kasznihoz. A hangsúly, a fémes érintkezésen van! Ennyi!
2012. dec. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kókányolást érzek.


Egyébként ugyanúgy, az egyik szálnak adsz testet, a másikat rákötöd a oda ahol a másik van és annyi. Polaritásra figyelj oda, a negatív legyen letestelve, mert ha fordítva kötöd be akkor nem fog világítani meg rossz esetben kiég az egész sor.


Amúgy azt ugye tudod hogy a külső ledes megvilágítás a KRESZ szerint nem szabályos.

2012. dec. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Beviz Elek ***** válasza:

Ne foss, a led soha nem ég ki ha fordítva kötöd be. Max nem világít, de kicseréled és megy minden.

én belülre raktam, világította a lábat, überf.sza volt! Ahogy én csináltam: felragasztottam a ledsorokat, kábelt a műszerfalon rákötöttem egy kapcsolóra, onnan pedig rá a szivargyújtóra.


A szivargyújtőról csak akkor kapott áramot amikor gyújtáson volt, illetve külön még lehetett kapcsolgatni is.

így nappal nem ment fölöslegesen, de soha nem is felejtettem úgy éjszakára:)

2012. dec. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

miért ne lenne szabályos a külső led a kresz szerint?


csak ezeket kell betartani:


Az utólag felszerelt DRL, nappali menetfény helyét rendelet szabályozza.


6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet


(2) A nappali menetjelző lámpákat a gépkocsin a következőképpen kell elhelyezni:

a) az átvilágított felület alsó széle az úttest szintjéhez 0,25 méternél közelebb

és attól 1,50 méternél távolabb nem lehet;

b) az átvilágított felület külső széle a gépkocsi legszélső pontjától 0,40 méternél távolabb,

a különböző oldalon lévő lámpák átvilágított felületének belső szélei egymáshoz 0,60 méternél közelebb nem lehetnek,

azonban az olyan gépkocsin, amelynek a teljes szélessége nem éri el az 1,3 métert,

a belső szélek közötti legkisebb távolság 0,40 méterre csökkenthető.

2012. dec. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!