Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines autóm hogy fogyaszt...

Benzines autóm hogy fogyaszt kevesebbet? Mekkora fordulaton, nem kevés az ha 60al 1500-2000res fordulaton megyek? Az autó kellemesen bírja. és mennyi az ideális fogyasztása ennek az autónak?

Figyelt kérdés
Opel vectra 1800ccm 125lóerő
2012. dec. 6. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy fogyaszt kevesebbet az autó, ha áll, te pedig tömegközlekedsz. Egyébként 8-9 liter az átlag fogyasztása egy ilyen motornak városban, persze függ az évjárattól is, hogy mennyire régi, sok km-el teli kopott motor. Akkora fordulattól baja nem lesz. Én is ennyin tartom, ha épp nem sietek sehova.
2012. dec. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]

Ez a B vectra könyvéből van.

2012. dec. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi,amúgy nekem kb 10l eszik gázból,akkor az nem rossz.
2012. dec. 6. 13:46
 4/6 anonim ***** válasza:
A motor azon a fordulaton fogyaszt a legkevesebbet ahol a nyomaték maximuma van, vagy alatta egy kicsivel.
2012. dec. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért én azt mondom, hogy 2000-es fordulat alatt ne tartsd, inkább afelett, mert a túl alacsony fordulat tönkreteheti a motort, és sokkal drágább lesz a javitás, mint ha egy literrel többet fogyasztana az autó. Az is érdekes, hogy nem lassan kell gyorsitani hogy kevesebbet fogyasszon az autó, hanem dinamikusan, intenziven, mert minél hamarabb eléri a kivánt sebességet, annál kevesebbet fogyaszt.
2012. dec. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
utólsónak maximálisan igaza van!
2012. dec. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!