Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora fizetés mellett, éri...

Mekkora fizetés mellett, éri meg nagymotort (600-750eset) venni?

Figyelt kérdés

Nagy vágyam hogy én is motorozzak, a sport kategória fogott meg igazán, tehát ebben gondolkodom

A havi keresetem 110körül forog, ebből eltudok rakni 95öt is, mert nincsen saját lakásom bátyámmal élek, tehát csak enni alapvető dolgokra költök amik szükségesek


Szezononként motoroznék, ami jó esetben 7hónap, és 5hónap lenne, az úgymond pihenő idő amikor felkészíteném a motort szezon kezdésre, feltéve ha igényli

Ahogy utána néztem alkatrész márka illetően, ilyenek jöhetnének szóba mint fékbetét tárcsák, D.I.D láncszett, és pirelli stb.. márkájú dolgok, olajban és hűtőfolyadékban amit megkíván és javallott


Ami engem igazán érdekel, hogyha nem közlekedem majd sokszor 130-150felett, akkor szépen meglehet spórolni a gumizást, szervizelést, és tankolást? Kifizetődő lesz ez nekem?

Hozzáteszem annyit konyítok a szereléshez, hogy olajat és fékbetétet tárcsát kicseréljek itthon, azért nem szándékozom fizetni, csak mondjuk komolyabb otthon nem elvégezhető vizsgálatokért fizetnék


2012. dec. 6. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Imhol az én költségem az elmúlt szezon alatt:


1db kötelező szervíz ( olaj, szűrők cseréje, gyertyacsere stb ) 42E Ft

1db hátsó gumi ( Bridgestone S20 ) cirka 53e Ft

Első fékbetét csere (SBC) 15e Ft.


Picit nagyobb időtávlatú kiadások:


Tárcsát nekem még nem kellett cserélnem nem koptak a határték alá és szabályozni sem kell. Fékbetétet, gumit sem cserélsz minden szezonban.


"Ami engem igazán érdekel, hogyha nem közlekedem majd sokszor 130-150felett, akkor szépen meglehet spórolni a gumizást, szervizelést, és tankolást"


Gumikeveréktől függ. Nem feltétlen a sebesség függvénye a kopás - átlagosan 8-12e Km fut el nálam egy hátsó, az első picivel többet. A szervízelés szintén nem sebességfüggő hanem futásteljesítmény alapú. A tankoláson spórolhatsz...de akkor minek veszel sportmotort?

Ez nem a "2 deci benzinnel lemotorozol a térképről" kategória hanem a "horpad a tank ahogy tekered a gázt" című műsor.


Lánszettet általában 28-35e Kmként cserélek, most D.I.D van fent, 42e Ft volt a teljes fogaskeresek móka az eBayről. Van saját lánszerelő szerszámom ezt én csinálom.


A fékcsöveket is magam cseréltem le néhány éve a GoodRidge szett 18e Ft volt ( szintén eBay)


2 évenként fékfolyadék és hűtővíz csere, ezek néhány eze forintos kiadások.


A teleszkóp villa olajat én egy erre szakosodott cégnél csináltatom ( átlagosan 3 - 4 évente ). Tudom, hogy 2 évente lenne illő, de elég ritkán van a motor Budapesten. Ez legutóbb emlékeim szerint egy huszas volt.


Ami még fontos: ruhát, sisakot stb is kell venni. Persze nem kötelező, nyomathatod strandpapucsban is. A ruhám 200e Ft környékén volt, a csizma 45, kesztyű 25, bukó 110.

2012. dec. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a kielégítő választ, hasznos adatokat írtál le, így van mihez viszonyítani, természetesen a ruhát azt apránként ahogy engedni a pénzem, megveszem azon ne múljék

Olvastam hogyha eszetlenül átgondolatlanul húzzuk a gázt, akkor pillanatok alatt elmegy a tank teljes tartalma, én ésszerűen gondolva a benzin árakra, ehhez mérten mennék, persze nem sajnálnám, csak legyen is tartalma a megtett km-ereknek ne csak a sivár egyenes úton kínozzam miközbe eszi a benzint

2012. dec. 6. 18:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Összegzem amit az előző válaszoló mondott.


Ha össze tudod spórolni a motor árát, és még 150-200ezret, plusz emellé még éves szinten 120ezret, illetve kétévenként +150ezret ÉS még tankolni is tudod akkor érdemes belevágni.


Havi leosztásban ez olyan 15E, tankolás nélkül.


A tankolásról meg annyit hogy nem hülyegyerek üzemmódban egy 600-as CBR elvan 5.5-6literrel.

2012. dec. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!