Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Beletörtem a csavart a hengerf...

Beletörtem a csavart a hengerfejbe mit csináljak?

Figyelt kérdés
2009. aug. 20. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
fúrd meg a csavar közepét egy a csvarénál kissebb átmérőjű fúróval és menetkihajtóval tekered ki. Vagy ha kilóg egy kicsi a csavarból akkor hegessz rá egy anyát és próbáld meg újra kitekerni. a hegsztés melege jót tesz majd, könnyebben kijön.
2009. aug. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nehéz ügy. Attól is függ mennyire lehet hozzáférni. Egy ügyes heggesztő hozzácsipetne egy csavart, feltéve ha hozzáfér és úgy kitekerni, de így látatlanban főleg nem lehet megmondani.
2009. aug. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha sehogy nem jön ki, ill. ha tőben nyíródott el, akkor csak azt lehet, hogy egy nagyobb átmérővel megfúrni, menetet fúrni, és vastagabb szárat belehajtani. Én somson hengerfej szárral jártam így egyszer. Kemény móka, de meg lehet csinálni.

Sok sikert!

2009. aug. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha hozzá férsz vasfűrésszel vágj bele egy hornyot majd csavarhúzóval csavard ki, de előtte csavarlazitóval fújd le és hagyd állni fél órát.
2009. aug. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Már sok kínlódásban volt részem de az első hozzászólása a legjobb. Igen fel kel pöttyintgetni ívhegesztéssel, rá kell hegeszteni egy nagyobb anyát és oda-vissza mozgatva elvileg ki kell jönnie.
2009. aug. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megoldódott,kifurtam,menetet vágtam bele...
2009. aug. 23. 12:31
 7/7 anonim ***** válasza:

ez a téma már lejárt,de azért megérte elolvasni:-)

az a csavarhúzós megoldás nem semmi.

egy hengerfej csavar ami kb minimum 90 kilóval levan huzva,azt egy csavarhuzóval "csuklóból"lazítja.

ha esetleg tényleg sikerült vasfűrésszel (abba a tök puha csavarba amilyenek szoktak lenni a hengerfejcsavarok)az a horony ami olyan jól szokott sikerülni ami felülmúlja a hatlap fejet vagy imbusz nyílás tartóságát.

a kérdezőnek :

ha legközelebb ilyened van és nem sikerül a kihegesztéses téma vagy sikerül de sérűl menet ,akkor a menetjavítóspirált javaslom és nem következő méretre való lépést.

2010. okt. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!