Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ac pumpa gond. Működik, csak...

Écikeee kérdése:

Ac pumpa gond. Működik, csak szivárog a benzin. Lehet javítani?

Figyelt kérdés
Egy Fiat punto 1.1 98-as évjáratú, a gond az ac pumpánál van. Az ülés alatt áll a benzin, a fogyasztásom 10 liter felett, naponta 4 liter folyik/csepeg el. A pumpa működik indul a kocsi. Igaz ritkán torpan, valószínüleg e miatt. Nem szeretnék venni bele másikat. A benzin a kimenő csőnél szivárog, látszik a műanyag és a cső közzött egy 4mm es fémes hézag. Ezt a hézagot hogy tüntessem el onnan, hogy a parányi lyukon ne folyjon tovább??

2012. dec. 9. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csere lesz a végleges megoldás ...

Ha naponta ennyi benzinedbe kerűl számold ki mennyi tünetmentes nap hozza be az árát ....

2012. dec. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ac pumpa egy elektromos szivattyú,ami a tank aljában van, ami neked folyik, az ennek a tartója (tankműszer, csőcsatlakozó), először nézd meg a benzincsövet, bilincset, nem-e az repedt vagy laza. Ha a műanyag csőcsonkkal van a baj, akkor bontóban érdemes megnézned, szivattyú nélkül, így pár ezerért megkaphatod.
2012. dec. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy megfelelő szerelőt nem találok itt pesten. Vettem a bontóban ac pumpát, kicseréltem. A benzin nem folyik de a kocsi 20-30nál többet nem megy, fullad le.. A szerelővel sajnos csak telefonos kontaktban vagyok azt mondta ne indítsam be.. Egy hónapja cseréltettem vezérlést, 20km után átcsúszott, újra fel kellett rakni. Lehet gond a vezérlés megint.. vagy valami dugulás? Futár vagyok aztán hamar kell megoldanom. A szerelő majd csak 2 nap múlva ér rá. Ha valaki tud adjon ötletet mi lehet a gond.
2012. dec. 11. 18:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Vezérléstől lehetséges a dolog, de akkor a kipufogóba durrog, egyenletlenül jár, nehezen indul.Ha netán a bontott ac pumpa nem jó,akkor hangra is zajos szokott lenni. A bontottal az a baj, ha nincs folyamatosan üzemanyagban, akkor kiszárad, és az állásában megy tönkre. Amúgy , én baranyai vagyok, bár szívesen segítenék.
2012. dec. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!