Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1millió ft-ért milyen diesel...

1millió ft-ért milyen diesel autót ajánlanátok kicsi fogyasztással, ami megbízható? Első autónak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


4-5 literes fogyasztású 100-120 le körüli diesel autót keresek! Gondolkoztam a régebbi passatokon, esetleg mondeo vagy opel, de annyira nem értek hozzá, hogy tudjak dönteni is! Melyik autók megbízhatóak és esetleges hibák esetén melyik autók ál könnyű és olcsó a javítás? 2000-es évjárat felett lehetőleg! Ti milyen autót vennétek a helyemben?

Köszönöm!


2012. dec. 9. 21:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Ha olyan kocsit szeretnél, aminek olcsó a javítása, ne turbódízelben gondolkodj!
2012. dec. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%

2000 utántól te vehetsz akármit a szívás szinte garantált, különösen dízelnél. ha meg csóró vagy benzinest tankolni akkor ne vegyél kocsit, pláne ne 1 gurigáért.

és egyik ilyen kaliberű autónak se olcsó a javítása. Tudod minek olcsó, a zsigulinak meg az 1.3 suzukinak.

2012. dec. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy egyetemista vagyok, saját keresetem nincs és ezt a pénzt is nagyon mehezen tudtam összegyűjteni! Arra kell a kocsi, hogy bejárjak és haza jöjjek naponta! Ha nem ezeket, akkor miket ajánlanátok?
2012. dec. 9. 21:19
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

hát én erre csak azt tudom mondani, hogy ha nincs saját kereseted, akkor miből akarod tankolni, szervizelni?


4-5 literes fogyasztású autót meg nem fogsz találni, főleg nem ennyiért, max vmi fos suzuki, de azok is max autóúton 90-nél esznek annyit

2012. dec. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

1.6-os vagy 1.4-es F Astra, olcsóbb is, meg megbízhatóbb is. A pluszt pénzből mondjuk lefényezheted meg kicsit meg tuningolhatod optikailag (de ne homasitás cuccokkal), vagy elrakhatod tartalékba.


2000-es évjárat fölött ilyen paraméterekkel ennyi pénzért nem lesz olyan gép amilyet szeretnél, plusz ha esetleg valami baja lesz akkor nem lesz pénzed megcsináltatni.

2012. dec. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ford Focus tddi vagy tdci. 1millió alatt is lehet kapni. Szerintem elég megbízható dízel motorok, kedvező fogyasztással, jó menetteljesítménnyel, egyébként a te helyedbe én is egy F Astrát néznék(benzineset) megbízható és találsz hozzá alkatrészt + az autó is jóval olcsóbb
2012. dec. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

szerintem te ne akarj egy milkát elverni egy közönséges rohangálós kocsira, 300-400 között kapsz 1,4 benzin Astrát, Golfot, ezekből van sok, olcsó eltartani, ha mázlista vagy kicsit drágábbért jól felszereltet is kapsz, dupla lufival, villanyablakkal, klímával, ha országúton mész 6 alatt megáll a fogyi.

Amúgy messziről látszik hogy a racionalitás fényévekre áll tőled és fingod sincs a kocsikhoz.

2012. dec. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha dízelt szeretnél akkor gondolkodhatsz passatba B5 90vagy a 110 lovasba, mert ezek még forgóelosztó adagolósak

De minnél öregebb egy autó annál nehezebb jót kifogni.(főleg dízelnél)

Meg az előzőekkel értek egyett hogy javításukhoz pénz kell (nem két fillér), ezért én is az astrát ajánlanám . Főleg szaladgálos autónak kitünő

Én személy szerint az 1.4 es 8 szelepes f astrát ajánlom

Olcsó, megbízható,nem eszik sokat.

2012. dec. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Figyel azért hogy a koleszból elmenj az egyetemig semmiképp ne dízelt válassz. Lehet hogy jóval kevesebbet eszik, de rövid időn belül tönkremegy és akkor jobban szívsz vele. Én a helyedben vennék egy F astrát. Nekem is az van. Lehet sokan lenézik mert nem egy csúcs járgány meg sok van belőle, de erre még 6 év alatt kötelezőn kívül nem költöttem! Tenni kell rá pofás alufelniket 2-3cm-es ültetés és már szép is az autó:) Ha esetleg azt vennél és leszólja valaki hogy ocsmány meg így úgy kérdezd meg tőle neki milyen autója van:) Én is mindig ezt teszem és erre mindig jön a nagy nyökögés meg x6-os bmw meg ilyenek :)
2012. dec. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kissé furcsa az autóválasztásnak ezen módja számomra. Először én el szoktam dönteni, hogy mire kell az autó, milyen igényeim vannak, mekkora legyen, mennyit megyek vele, aztán választok, ha van ilyen. Ha nagy tér kell neked, sokat mész sok a cuccod, akkor egy régebbi, de megbízható, mondjuk 940-es diesel Volvo a jó választás (az 122 LE, ha ez kell áma fogyasztás több azért), ám abból az országban csak egyet ismerek jó állapotút. Egyébiránt neked az Isuzu 1,7 diesel motorja kell, valamilyen kasztnival körülötte. A többi válaszadó már jól körvonalazta, úgyhogy én csak kiszínezem: 1 millió környékén nincs jó diesel autó Mo.-n, külföldön sem igen van. Ha a gazdaságos üzemeltetés a fontos, ne kifejezetten diesel-t keress, hanem valami egyszerű, olcsó "proliautót" opel FAstra, Ford Fiesta, Focus, ilyesmi. Ha szerencséd van találsz egy karbantartott 2000 utáni diesel Mazdát, mondjuk. De ennek ebben az országban akkora az esélye, mint a 4-es metró átadása karácsonyig.
2012. dec. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!