Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » H astra 1.7cdti 101LE z17dth...

Zsolman kérdése:

H astra 1.7cdti 101LE z17dth motorkódú autóm van gyakran bevilllan a kulcs jel, sőt égve is marad néha a diagnosztika lámpa! Valaki találkozott ezekkel már?

Figyelt kérdés
2012. dec. 11. 08:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Bezony, mindenki akinél meghibásodott. Javaslom hogy látogass el vele egy szervizbe vagy egy kollégához, mielőtt végleg megadja magát.
2012. dec. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Illetve ha 2006 utáni ki is tudod villogtatni a hibakódot otthon, így megy:


1) váltó üresbe, motor leáll

2) féket benyomod, gázt padlóig benyomod és mindkettőt így tartod

3) gyújtást ráadod (de ne indíts)

4) ha hibakód van a rendszerben, a műszerfalon a kilométerkijelzőn megjelenik az ECN XXXXXX üzenet, ahol XXXXXX a tárolt hiba kódja. Ha több hibakód is van, akkor azokat egymás után sorban kiírja.

5) ha nincs hibakód, akkor az ECN 000000 üzenet jelenik meg


Ha dob hibát azt meg ki lehet google-zni.

2012. dec. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Igen, pl én.


Nekem nem hogy világít, hanem olyankor le is tilt a motor és csak alapjárat van.

Az én autóm 2005-ös, de kiírja a hibakódokat a fent írt módszerrel.

Gázpedálszenzor hibát ír ki. Ami azért érdekes, mert ilyenkor mikor előjön ez a hiba, ha a motortérben lévő biztosítéktáblán megmozgatom az alkatrészeket, csatlakozókat, akkor a következő 800-1000km-re "megjavul" a gázpedálom.

Márkaszervizben sem tudják igazán, hogy ezt mért csinálja. A hibakód alapján gázpedál érzékelő cserét javasolnak. Ha azután is ezt csinálja akkor motorvezérlő elektronika csere.


Ameddig összeszedem erre azt a pár százezret, inkább maradok annál a módszernél, ha ezt előadja, akkor lehúzódok, megmozgatom a csatlakozókat és megyek tovább gond nélkül.

2012. dec. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

#3: Kontatkthiba, vagy vezetékszigetelés-sérülés. Vegyél egy kontaktsprét és fújd meg óvatosan a biztosítéktáblát (célszerű áramtalanítva), valószínűleg el fog tűnni a probléma.


Ha nem akkor a szigetelés sérült meg, egy villamosságis kolléga maximum 15E-ből kiméri és megcsinálja.

2012. dec. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 gomzoli ***** válasza:
Nekem akkor csinált ilyet, amikor az egyik izzítógyertya megadta magát. Semmi egyéb tünete nem volt, minden ugyanolyan kifogástalanul működött (úgyhogy még nem is tudtam, mi lehet a baj). Hetekkel később jutottam el a szakszervízbe, ahol hibakód kiolvasás után hosszas tanakodással rájöttek, mi a gond. Azóta is megvan a véleményem róluk.
2012. dec. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia.

Köszi a tanácsot! A kontaktsprézés megtörtént kb. három hete. Azóta még nem jött elő a hiba. Várom hogy így mit csinál.


Ilyen villamosságishoz nem tudom igazán hova vigyem. Eddig márkaszervizben szervizeltettem, ott meg ragaszkodnak ahhoz a hibakeresési eljáráshoz, hogy nem méregetnek semmit, hanem ami hibát jelez, azt cserélik.

2012. dec. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Àltalàban a hidegek beàlltàval bohockodik a kulcsjel rengeteg féle hibàt ír többször vittem már szerelőhőz tech 2 rádug stb.....semmi megoldàs minden télen ezek mennek!örülnèk vmi megoldàsnak!
2012. dec. 11. 11:04
 8/15 A kérdező kommentje:
hibakódok ecn 50074, 23460, valamint 161450...valakinek tapasztalata?èlménye ezekkel szàmokkal??koöszi előre is!
2012. dec. 11. 14:20
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor ez nem az, mint ami nekem van. Nekem más számokat ír ki.
2012. dec. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ránézek majd holnap, ha lesz időm melóhelyen.
2012. dec. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!