Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan javíthatnám meg?...

Hogyan javíthatnám meg? (mozog a váltógomb)

Figyelt kérdés
Van egy 99-es Mercedes CLK-m és pár hete eszembe megláttam egy szép MOMO váltógombot. Mondom kicserélem erre. Kimentem a kocsihoz, elkezdtem csavargatni a váltógombot balra, tehát amerre kell. De csak azt értem el, hogy forog magában, bármelyik oldalra fordítva nem mozog, de előrefele igen. Meggondoltam magam, mégse akarom lecserélni, rögzíteni szeretném, hogy ne mozogjon. Mivel tudnám megcsinálni? Hiába húzom fölfelé, nem jön. Szerintem elszúrtam a menetét, bár fura, mert kezdetkor sem tudtam lecsavarni, nem jött. Akkor lett volna pedig először lecsavarva, mióta az autó kijött a gyárból. Hogyan tudnám megcsinálni?

2012. dec. 11. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
A CLK-nak nem oldalról becsavart kis csavarral rögzül a gyári gombja?
2012. dec. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Huhh, ezt holnap részletesen megnézem, de nem emlékszem, hogy lenne rajta valamilyen csavar oldalt.
2012. dec. 11. 21:58
 3/10 Joci84 ***** válasza:
szerintem van ott kis imbusz csavarok! Én is így voltam vele, ráraktam az újat és lötyögött és észre vettem 2 nap múlva, hogy a váltógomb lyukjába van egy kis zacskó amibe csavarok annak és a gomb alján vannak a csavar helye! amúgy a gyári szerintem nem menetes, hanem csak le kell húzni
2012. dec. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha megnézed, akkor vagy a gomb alsó részét szedd le (tekeréssel vagy lehúzással - meglátod ha osztott és leszedhető) vagy a szoknyát húzd lejjebb.


Ez a két megoldás a legelterjedtebb, mármint a simán tekerős és az oldalról csavaros.

2012. dec. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Automata, nem kéziváltós. Nincs szoknya. Van egy felső bőrből készült rész, meg egy alsó kis karika. Ezt a kettőt kell szétválasztani vajon és ott a csavar? Felhúzni akárhogy próbáltam nem jön, ha forgatom a váltógombot, sehol se látok csavart kivülről.
2012. dec. 12. 07:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Aha... Azt hittem eddig hogy manuálisról van szó.


[link]


Van ott ábra - azt írja, hogy a szoknya felemelése után a rögzítőelemet (vagy szorítóelemet) óramutató járásával ellentétesen kell forgatni, aztán le fog jönni.

2012. dec. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De most már nem leszedni akarom, hanem, hogy ne mozogjon. Ugyanúgy rajta van, mint azelőtt, csak mozog.... Azt akarom megszüntetni. :(
2012. dec. 12. 21:22
 8/10 A kérdező kommentje:
A felsőrészt akárhogy húzom, tekerem, nem jön le. :S
2012. dec. 12. 21:29
 9/10 A kérdező kommentje:
sajnos az alsórész is forog a felsővel. Bármilyen erősen fogom az alsót, nem lehet külön forgatni a felsőt. A tetején viszont van egy műanyag lap, rajta a Merci embléma. Ha azt felfeszíteném, az alatt mi van? :O
2012. dec. 13. 16:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Igazság szerint azt szokták mondani, hogy az összeszerelés sorrendje a szétszedés fordítottja - de megeshet hogy valami elfáradt a tekergetésedtől.


Biztosan meg lehet oldani, de legegyszerűbben talán akkor jössz ki ha rábízod olyan ismerősödre akinek több a műszaki érzéke. Nem feltétlenül szerelő, csak sokkal egyszerűbb úgy megoldani valamit ha látod is.

A tetején valószínűleg csak dekoráció van - ha leszeded nehéz lesz rendesen (és ugyanolyan tartósan ahogy a gyárban megtették) beragasztani.

2012. dec. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!