Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi téli gumiból adodhatnak...

Régi téli gumiból adodhatnak problémák?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem 5 éves de újszerű igazából, használatlan téli (márkásabb) gumikat az automra. Autoszervizben állt évekig!

Csak nem rég felmerült benne a kérdés,hogy 5 évesek, nem-e lesz belőle gondom ?!

Minősége,tulajdonsága nem romlott-e az idő folyamán...?



2012. dec. 14. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Idővel a gumi keményedik. Ezért szokott kirepedezni is.

Szóval a tapadása az már nem olyan jó mint ha új lenne, de a bordamintázat miatt lehet hogy még így is jobb mint egy nyári gumi.

2012. dec. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 crx-es ***** válasza:
nem lehet így tudni az lehet hogy megkeményedett ezért nem fog tapadni kicsit repedezett ilyesmik
2012. dec. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Sok eszed van, hogy 5 éves gumit vettél, már ne haragudj! Mennyi volt? Maximum 1 évig használhatod még. Ha drágán vetted pl. 10 ezerért darabját, akkor nem érte meg, én vadi új Michelin Alpine A4-et vettem az autómra 166 ezerért, ez vele a 3. telem, 7 évig bírják és tökéletes, olyan mintha nyári gumikkal mennék nyáron!!! Amúgy a tárolásától is függ, nézd meg mennyire van repedezve, erre a szezonra jó lesz, de a következő előtt vidd el egy gumishoz, hogy nézzen rá!
2012. dec. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 crx-es ***** válasza:
(nem az 1. loptam a válasz hanem egyszerre válaszoltunk 16:42 mindketten)
2012. dec. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem probléma.
2012. dec. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 audiofly ***** válasza:

Kedves 2# hozzászóló azt írod, hogy sok az 5 év, te meg azt írod ,hogy 7 évig jók a te gumiid. Khm?

Amúgy semmi baja nincs ha újszerű a gumi , használd nyugodtan. Nem fog úgy megkeményedni ,hogy csússzon.

A téli gumi lényege nagy részt a mintázat, hogy a hó kiperegjen a mintázatok közül.

Én újonnan vettem 4 db. Pirelli téli gumit , már 6 évesek 4,5 mm-el és tökéletesek!

2012. dec. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5 évesen venni téligumit a sok! Mivel a legtöbb gumi max 6 évig bírja!! És ha sokért vette, pl 10-es darabja ahogy írtam, akkor egyáltalán nem érte meg!
2012. dec. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jajj hagyjuk már ezt, hogy 5 éves a gumi, tehát meghalsz vele. Kb. annyi, hogy 100-ról fékezve havas úton 1 méterrel hosszabb a féktáv. Nem kéne ennyire végletekbe menni mindennel, hogy egy 5 éves garázsban tárolt márkás gumi már nem ér semmit. Szerintetek mit csináljon, aki évente 10 ezer km-t megy? Vesz egy téli gumit, megy vele télen 4 ezret, tehát 24 ezer lesz a gumiban, mire 6 éves az autó. DOBJA EL? Na persze...
2012. dec. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A minap megfordult a kezemben 4db 98-as gyártású Kleber téli gumi. 1 métert sem futottak, felnire szerelve tárolták őket garázsban 10 éven keresztül. Teljesen hibátlanok maradtak, se repedezés, se felkeményedés. Szóval az 5 év, semmi egy guminak.
2012. dec. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Oh! Nagyon köszönöm a válaszokat! Nem gondoltam volna ilyen kis vita keletkezik belőle. :/
2012. dec. 15. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!