Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A dízel autók tényleg rákot...

A dízel autók tényleg rákot okoznak? Most ezt leszámítva érdemes dízelt venni vagy sem?

Figyelt kérdés
2012. dec. 15. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Rákot? Ilyen böszmeséget még nem hallottam. Szerintem érdemes, de attól függ milyen autó és mire használnád.
2012. dec. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
2012. dec. 15. 12:21
 3/11 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon növeli a rák esélyét, kedves első. Nagyon-nagyon, főleg a dízel tulajdonosát, de utasát is. Főleg az öreg BKV buszok! Minél újabb dízel, annál kevésbé egészségkárosító, de az öreg füstölő dízelek nagyon károsak! Amúgy venni 100% kizárólag benzinest választanék mindig. Most is az van és szeretem.
2012. dec. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

hát ez elég szubjektív dolog. Egy rakat típusú motorral bele lehet nyúlni nagyon, másokkal meg kevésbé esélyes a szopás ha veszed.

Régebbi egyszerű rendszerű motor nem érzékeny az újak időzített bomba mind.

2012. dec. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A #3 választ ki kell egészítenem. Sajnos hozzájárulnak a rák kialakulásához, de manapság mi nem, amit mérnökök hoztak létre?

Valójában nagyon úgy tűnik, hogy a régebbi, nagyobb koromszemcséket kibocsátó dieselek kevésbé rákkeltőek. A korom - gyakorlatilag elemi szén - orvosilag is használt, szűrőkben is használjuk, mivel rendkívül jól befogja a szennyeződéseket. Pont itt van baj. Magába foglal mindenféle rákkeltő cuccot, akár a benzinesek rákkeltő vegyületeit is, és még sok minden más szennyeződést akár, majd a sokat emlegetett "szálló por" formájában a szél továbbszállítja, az élőlények pedig belélegzik, már amelyik. Az újabb dieselek még kisebb szemcséi valójában nagyobb fajlagos felületet jelentenek, mondjuk 1 kg elégetett tüzelőanyagra vetítve, így több szennyeződést képesek magukhoz kapcsolni, tehát úgy néz ki, hogy amit nem is igen látunk, mert olyan kicsi, az még veszélyesebb.

2012. dec. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Még ilyet nem is hallottam! Én sokat megyek dízel géppel. Akkor most kezdjek rettegni? :O
2012. dec. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 T5- ***** válasza:

#3

Pont, hogy minél újabb, annál inkább rákkeltő. A modern dízeleknél ahol hatalmas nyomáson tökéletes képben és a lehető legkisebb "cseppekre" porlasztva lövik be a gázolajat az égéstérbe, ráadásképpen még kifele menet egy részecskeszűrőt is beiktatnak, na az rákkeltő. Mert azokat az apró részecskéket nem tudja megszűrni az orrod és jó sokáig ott lebeg a levegőben. Egy régi "szutyokdízel", ami úgy kormol, kojtol mint az állat, az sokkal kevésé rákkeltő. Miért? Mert az a nehéz korom sokkal hamarabb kiülepszik és az belélegzéskor is hamarabb megtapad az orrodban és nem szívod tüdőre. És amúgy is, ha rákkeltő mivan? Legfeljebb nem a cigitől, meg az energiaitaltól meg a stressztől fogsz meghalni, hanem a dízel autóktól. Na bumm.

2012. dec. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Még ilyet nem is hallottam! Én sokat megyek dízel géppel. Akkor most kezdjek rettegni? :O"

Nem kell rettegned. Ha te le is raknád a dízelt,még akkor is lenne a környezetedben elég utánpótlás, főleg ha nagyvárosban laksz.

2012. dec. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos valóban az. És az a vicces, hogy az emberek nagy része nem is gondolja róla (persze hiszen az autógyártók dollármilliárdokat öltek a modern dízelek kifejlesztésébe, nem fogják bevallani, hogy súlyosan veszélyezteti az emberek egészségét.), pedig sokkal veszélyesebb a passzív dohányzásnál is, számomra nincs is viccesebb, mint egy dohányzásellenes ember, aki amúgy dízel autóval jár :)


Na de a lényeg, hogy miért életveszélyes a dízel, sőt egy 2 hónapos 7-es dízel BMW miért nagyságrendekkel veszélyesebb mint egy 30 éves Ikarus (tudom hülyén hangzik, de nemsokára megérted)


Az Ikarusból nagy méretű koromszemcsék jönnek, amik rákkeltőek, DE pont méretüknél fogva nagy részük fennakad az orrod nyálkahártyáján, tehát viszonylag kevés jut a szervezetedbe. Igen ám, de ki adna ki 10 milliót egy olyan luxusautóért, ami úgy kormol mint egy Ikarus? Senki! Ezért az okos autógyártók kitalálták a részecskeszűrőt, ami által olyan apró korom részecskék jönnek a 10 milliós dízel autóból, amik a PM2.5 mérettartományba esnek, szabad szemmel nem látható, az autó nem kormol (igaz továbbra is krva büdös), faszikám büszkén feszít a nem kormoló autójával a szomszédok előtt. Aztán faszikám 5 év múlva leukémiás lesz, a kisgyerek a családban agydaganatos, a feleség meg mindenféle furcsa tünetet produkál, amire nem jönnek rá az orvosok, hogy mitől van.

Hát kérem, attól van, hogy ezek a PM2.5 méretű részecskék olyan kicsik, hogy nem akadnak fenn az orrod nyálkahártyáján, hanem AKADÁLYTALANUL!!! lejutnak a tüdődbe, onnan pedig egyenesen a véráramba, majd pedig méretüknél fogva akadálytalanul átjutnak a vér-agy gáton is és szépen kiürítik rákkeltő tartalmukat egyenesen a vérkeringésedbe, vagy az agyadba.


Erre gondolj, ha egy ilyen bűzölgő, kerregő csoda elmegy melletted, hogy ami abból kijön, az egyből a tüdődben köt ki (ellentétben egy régi örvénykamrás dízellel, vagy benzines autóval) Én a magam részéről igyekszem kerülni ezeket a retteneteket, ami valljuk be nagyon nehéz, vagy nem veszek levegőt, ha elmegy mellettem egy. És tényleg a legőszintébb részvétem azoknak, akiknek a családjában ilyen csodaautó van, a tudatlanok nem tudják mivel játszanak.

2012. dec. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Csaba12345 válasza:
Természetesen igen, rákkeltő, allergén és asztmát is okoz. A bp-i szállópor nyáron 90 %-át ezt alkotja, mindenkit mérgeznek a sötét dízelesek.Cikk: [link]
2014. ápr. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!