Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Okozhatja-e a benzinszűrő...

Okozhatja-e a benzinszűrő dugulása azt, hogy az autó nem gyorsul rendesen?

Figyelt kérdés
Egy Chevrolet Lacetti 1.4 benzines 2005-ös autóról van szó. Sajnos a katalizátor pár hónapja bedöglött és jelenleg nincs is benne, de utána rendesen ment. Majd az EGR szelep is tönkrement, ez is iktatva lett és utána ment is rendesen. Most gázadásnál ismét nem gyorsul rendesen, mintha visszafogná valaki. Valakinek esetleg tapasztalata ezzel kapcsolatban? Köszönöm az értelmes válaszokat!
2012. dec. 16. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen és ha már nagyon el van tömődve, fulladni kezd magasabb fordulaton.
2012. dec. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Te tőled is jó lesz majd használtautót venni, már most látom. Se katalizátor, se EGR szelep és most már a benzinszűrő is el van tömődve és így használod az autót. Szerintem azt is iktasd ki, aztán utána jöhetnek az ablakok, az ajtók, majd végül a kerekek! Így azért elég gengszter lesz a verda!
2012. dec. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak köszönöm.

A másodiknak meg annyit, hogy tervezem megjavítattni az autót, de nem olcsó se a katalizátor se az egr szelep. De ha el akarnám adni, akkor biztosan előtte megcsináltatnám.

2012. dec. 16. 15:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy drága. Én is cseréltem EGR szelepeket. És azt is elhiszem, hogy nincs rá kereted jelenleg. Viszont ha így használod az autót, az a működésére nézve nagyon-nagyon káros! Addig azt javaslom inkább ne is használt, különben tetemes összegeket hagyhatsz így a szervizben. Nem mintha ezen 3 dolgok összege nem lenne amúgy is tetemes! De így az egész autót gallyra vágod.
2012. dec. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Éppen, hogy az EGR szelep meg a katalizátor egyáltalán nem fontos, még jobban megy sokkal az autó nélkülük. Én a helyedben nem is költenék rájuk. Rengetegen vannak, akik kiszedik a jó katalizátort, és anélkül járnak, és az EGR szelepet is ki szokták sokan iktatni. Az, hogy eldugult a benzinszürő, jelentéktelen dolog.
2012. dec. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is hallottam olyat, hogy egyesek kiszedik a katalizátort, mert akkor jobban húz egy picit az autó meg talán kevesebbet is fogyaszt. Kicsit így hangosabban jár az autó, de engem nem zavar. De ha valahogy összejönne rá a pénz akkor megcsináltatnám.
2012. dec. 16. 19:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is offolva van az EGR és semmi baja a gépnek, és ettől nem is lehet baja hiszen nem létfontosságú.
2012. dec. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!