Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott két ugyanakkora űrmérető...

Adott két ugyanakkora űrmérető, furat/löketű, azonos hengervastagságú motor. Az egyik 4T, a másik 2T. Melyik melegszik be hamarabb ugyanazon körülmények között alapjáraton?

Figyelt kérdés
2012. dec. 16. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
A kétütemű.
2012. dec. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért?
2012. dec. 16. 19:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert 1 terjeszkedés 1 főtengely fordulatra jut és az olaj se hűti illetve ha folyadék se hüti a 2 üteműt (persze ha léghűtéses)
2012. dec. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha az alapjárat ugyanakkora akkor a 2T.

Ugyanis ott minden fordulaton van munkaütem. Szóval minden fordulatos robban. A 4T-nél csak minden 2. fordulaton van munkaütem, tehát fele annyit robban mint a 2T.

Főként ezért.

2012. dec. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy minden ugyan az, ugyanúgy vízhűtéses. Tehát ugyan az minden, csak az egyik cvájtákt, a másik virtákt. De akkor a 2 ütemű melegszik jobban. Mennyivel? Tegyük fel, hogy alapjáraton ketyegve a 4T 15 perc alatt éri el az üzemi hőt. A 2T kb. mennyi idő alatt érné el?
2012. dec. 16. 20:34
 6/8 anonim ***** válasza:

A büdös rosseb tudja. :D


Egyébkéntis, más a kialakítás, a blokkfalak vastagsága, a vízjáratok elhelyezkedése és méretezése, egyszerűen annyira mások a kétütemű és a négyütemű blokkok sajátosságai hogy sosem lesz olyan eset amit feldobtál.

2012. dec. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt hogy mennyivel azt így nem lehet megmondani.

Ahogy mr.flash írta, túl sok dologtól függ ez.


Fogadd el hogy a 2T hamarabb melegszik fel. És elégedj meg ennyivel :D

2012. dec. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:D
2012. dec. 16. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!