Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » G-s Astra 1.6-os Eco Tec...

G-s Astra 1.6-os Eco Tec motorjának (Z14XE) mennyi az olajfogyasztása?

Figyelt kérdés
Nyaralés alkalmával raktunk bele olyan ezer kilométert és az olajszintje a maxról lement a minimum alá. Ez még az Opel motorhoz képest is rengeteg, nem? Hol érdemes kezdeni egy esetleges felújítást?
2012. dec. 17. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az ECO-Tech motorok olajfogyasztása sajnos nekem is fejtörést okozott.Az 1,4 litereseket ismerem jobban,abból

2 céges is volt a kezem alatt.Ha nagyon vigyáztam a sebességre,tehát 120 felett nem jártam,akkor 3-4000 km-enként 1 literrel kijöttem,ha autópályán jobban hajtottam,akkor 2000 km/0,8 Liter körül volt nekem.

Sajnos elég sokat eszik,nem nagyon értem miért.

Számomra ez elfogadhatatlan különösen úgy hogy vigyáztam rá! Az 1,6 literesek úgy tudom jobbak,de nem szabad nagyon hajtani.

2012. dec. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Úgy tudom 1000 km alatt megehetnek 0.8 liter környékét. Nincsen tapasztalatom, de mikor kocsit kerestem, sokat olvasgattam opelokról, ecotec motorokról.
2012. dec. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor ez normális? Ha így jött ki a gyárból, szimering és gyűrű cserével nem sokat érnék el..
2012. dec. 17. 16:45
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták: ha 1000 km-nél 1 litert fogyaszt,akkor már szét kell szedni a hengerfejet.

Én kordába tudtam tartani,de nagy ára volt nem mentem soha 110-120 felett. Jó mi! A XXI. századba vagyunk,vagy mi a fene.

2012. dec. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

még a zsigulival is 120 felett megyek nemhogy az Astrával.. Megy is mint a golyó az 1.6-os, hajtatja magát :) húzza a lábam a gázpedál.

Szelepszár szimering csere javítana rajta, azt mondod? 176 000 km van az autóban.

2012. dec. 17. 17:08
 6/12 anonim ***** válasza:

Felesleges,kék füstje nincs,az 1.4 1.6 Opel motorok szeretik az olajat,jónéhány ismerősömnek van ilyen autója,előfordul hogy akkor jönnek hozzám ha már csattog a hidrotőke,gyakran 2-2.5litert öntök rá.

Hallottam olyat is aki felújíttatta,semmi eredmény.

A mercimben most van 130ezer mérföld,egy csepp sem fogy el belőle,pedig még bejáratós:)

2012. dec. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jó hát én meg ezért nem fogok mercit venni.
2012. dec. 17. 17:30
 8/12 anonim ***** válasza:

A leírtak miatt mondják odakinn:: az Opel egy kitűnő anyagokból összerakott nem túl jó autó.Ez a tervezés hibája.

Nem véletlenül van az OPEL válságban.

2012. dec. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én opel B vectám félig japán, mert isuzu szív ketyeg benne. Ez nem eszi az olajat, eddig nem volt vele motorikus probléma. Az opel saját gyártású dieseljeit nem dicsérik, de a benzinesekről az mondják, hogy az olajfogyasztást leszámítva jó motorok. Egyébként a sima 8 szelepes benzinmotorok nem eszik az olajat, és majdnem ugyanolyan jól mennek, mint a 16 szelepesek.
2012. dec. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Aha, ez a 16 szelepes, de akkor nem bontom meg, ha nem valószínű, hogy jobb lesz. Köszönöm a segítséget!
2012. dec. 17. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!