Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tehet -e kárt az autó ablaküve...

Tehet -e kárt az autó ablaküvegén, ha használat közben nyikorog az ablaktörlő lapát? Muszáj cserélni? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2012. dec. 21. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
AZ csak aztjelenti,hogy elállt az eső,és ideje kikapcsolnod az ablaktörlőt! XD
2012. dec. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem a nyikorgás, hanem az odacsípett kvarc (homokszemcsék) karcolják az üveget. Egy zsebkendővel letörölhető róla. Amúgy az egyik legolcsóbb alkatrész.
2012. dec. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ablaktörlő gumit bizonyos időközönként kötelező lenne cserélni, elvileg. Persze a legtöbben nem foglalkoznak vele, és csodálkoznak, ha tönkreteszik a szélvédőt. Nem egy ördöngős ár, 1-2 ezerért lehet kapni egy párat.
2012. dec. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nyikorog, akkor az már régi és feltételezem nagyon nem jól végzi már a dolgát. Meg fogsz lepődni, ha kicseréled, hogy mennyivel jobban látsz majd esőben. Benzinkutakon lehet kapni, nekem olyan autóm van, aminek egyetlen nagy ablaktörlője van, elég ritka méret, eddig mindig Shell kúton kaptam csak belőle. Jó nagy a választék. Árban ilyen 1500 körül van! Abból a szempontból pedig igenis MUSZÁJ cserélni, hogy sokkal biztonságosabban közlekedhetsz esőben.
2012. dec. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Főleg a hátsónál tapasztaltam. Holnap be is szerzem valamelyik benzinkúton. :)
2012. dec. 21. 22:28
 6/7 anonim ***** válasza:

1.Csíkozó törlés

A fagyás, a hôség és az

idôjárás viszontagságai

miatt repedezett vagy

szakadt gumicsík.


2.Fátyolos törlés

Szennyeződések a szélvédőn és

a gumicsíkon. A lapáttartó túl

erôs nyomása leszorítja

a gumicsíkot. Idôvel és a hôség

következtében a gumicsík

megkeményedik.


3.Rángató és zajos törlés

Idôvel és a hôség következtében

a gumicsík megkeményedik.

A lapáttartó túl erôs nyomása

leszorítja a gumicsíkot.

Túl nagy hézag a lapát és

a lapáttartó között.


4.Le nem törölt felületek

Nem elég nagy a lapáttartó

nyomása. Nagy sebességnél

a lapát felemelkedik.

A lapát egyenetlen nyomással

nehezedik a szélvédôre.


ha ezeket a jelenségeket tapasztalod akkor érdemes cserélni az ablaktörlőlapátokat én legutóbb Bosch ablaktörlőt vettem olyan 3-4ezer ftért 2 éve és még mindig hibátlanul töröl

2012. dec. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi. Az elsőt tapasztaltam.
2012. dec. 21. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!