Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elmegyek az autóhoz színt...

Elmegyek az autóhoz színt kikevertetni spraybe, akkor az mennyire fog elütni az eredeti színtől?

Figyelt kérdés

hátul sárvédőnél lepattogott a festék még nem rohadt ki de már az idő vasfoga kijött (felületi rozsda ) gondoltam hogy megcsiszolom , bekenem rozsdaátalakítóval ,azt lefújom alapozóval ,utána gittelés (vagy hogy hívják ),majd megint csiszolás ,alapozás ,és utána az említett színnel lefújás (lehetőleg úgy hogy ne folyjon meg)


vagy ha másképpen kéne csinálnom minden tanácsot szívesen fogadok

válaszokat előre is köszönöm


2012. dec. 26. 01:44
 1/7 A kérdező kommentje:
am metál szürke
2012. dec. 26. 01:45
 2/7 anonim ***** válasza:
Az autó színkódjára lesz szükséged és természetesen ahhoz megegyező festékre, ha azt akarod, hogy ne üssön el az eredeti színtől. De egyébként ilyennel lehet mehetsz fényezőhöz is, ilyesmi nem kerül sokba, ennek járj utána!
2012. dec. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
színkódot én nem tudom ,de gondolom ahova megyek színt kevertetni ott csak tudják hogy hol keressék meg ,vagy hogy én hol nézzem meg ,fényezőhöz azért nem akarok menni mert én kitudom gittelni ,letudom csiszolni mert gittem + csiszoló papírom vannak itthon + néztem hogy 1 flakon metál festék 3000ft amit néztem 1 helyet neten, szóval 3000ftamit költök , fényező szerintem szóba sem állna velem + nem hiszem hogy kihozná a dolgokat 3000ftból :D
2012. dec. 26. 02:15
 4/7 anonim ***** válasza:

A sárvédőíveken lévő rozsda 99%-ban belülről ered,pontosabban a belső felületére feltapadt sár darab hetekig tartja magában a nedvességet és ez okozza itt a gyors korróziót és a lemezen mikró lyukak tömkelege keletkezik amiket szemmel is nem látsz.


Így ha csinálod már,gondoskodj a sárvédő belső felület tisztításáról és védeleméről(alvázvédő) mert pár hónap alatt "leesik" a javításod.

Ha vizesen is csiszolod a gittet,akkor utána nagyon alaposan ki kell szárítani itt ezt,mert akár a legkisebb nedvesség miatt is hólyagos lesz a festésed.

2012. dec. 26. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

×× Javítás

amiket szemmel nem is látsz

2012. dec. 26. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Semennyire nem fog elütni,ha ugyanazt a színt keverik ki.


Egy jótanács: fújás előtt melegítsd meg a felületet,így kissebb a megfolyás esélye..2-3 réteget ráfújsz,pár nap múlva pedig /a teljes katalizáció után/ összepolírozod a felületeket.

2012. dec. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zsolt75 ***** válasza:

Én kevertettem 2x spray verzióba, egyik se jött be. Az egyik világosabb lett a másik sötétebb.


Nem tudom mi volt az oka, a színkód megvolt pedig. Egyébként nem is volt jó minőségű tartós festés pedig tisztítottam, alapoztam, lakkoztam mégis lejött egy idő után.

2012. dec. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!