Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ellehet menni a jogosítványért...

Ellehet menni a jogosítványért vagy meg kell várni még kiküldik?

Figyelt kérdés
17. voltam az okmányirodában ott azt mondták kiküldik a címemre de már türelmetlen vagyok és felmennék érte ha lehet ilyet.
2012. dec. 27. 12:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehet kérni okmányirodai átvételt, ekkor abba az okmányirodába érkezik a jogosítványod, amelyikben igényelted. Vagy kérheted, hogy a címedre postázzák, ekkor majd érkezik.

De ha azt kérted, hogy a címedre postázzák, akkor nem tudsz "felmenni érte". Egyrészt hiába kopogtatsz be az Állami Nyomdába, hogy márpedig kell a jogosítványod, ők nem adják ki. Nem is biztos, hogy elkészült már. Másrészt pedig ha az a verdikt, hogy postázni kell, akkor a hosszú nevű hivatal (egykoron adatnyilvántartó volt, ma már nem tudom, hogy hívják, de a rövidítésében több K van, mint amennyit meg tudok jegyezni) postán fogja kiküldeni neked, akkor is, ha vered az ajtót, hogy márpedig neked azonnal kell.

Úgyhogy várj csak türelmesen, még nem állsz rosszul. December 17. óta 10 nap telt el, ebből 4 vagy 5 volt munkanap (a fene se tudja, december 24. hol minek minősül). Ennyi idő általában nem szokott elegendő lenni a jogosítvány elkészítésére, csak a leggyorsabbaknak jön össze 4-5 munkanapon belül. Egyébként is: még pár évtizedik használhatod a jogosítványodat, ahhoz képest 1-2 hét várakozás nem a világ vége.

2012. dec. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!