Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bejáratós Simsonba milyen...

Bejáratós Simsonba milyen motorolajat használjak?

Figyelt kérdés

Vettem, egy új hengert motoromra, 60-as széria henger, tehát semmi reszelés semmi, meg mza német dugattyút. Milyen olajjal érdemes bejáratni? Lehetőleg ne 3-4000-be kerülő olajakat mondjatok hanem valami olcsóbbat.

Ez jó lenne bele? [link]



#Simson #olaj #Agip #motorolaj #szintetikus #2T olaj #eni motorolaj #agip motorolaj
2012. dec. 28. 16:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

az igazság az, hogy mindenki azt mondja, ami neki bevált.

Amúgy meg a jobb gyertyák is max 400-800 km-ig jó mert a kétütemű hamar tönkreteszi az elektródákat.

2013. jan. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
a mostani ngk-ban kb 2 ezer km-er van.
2013. jan. 2. 13:45
 13/19 anonim ***** válasza:
53%
Hunoil Mix 2T. API TC ásványi olaj. Hiába teszel bele ettől jobbat, egy simsonban nem fog kijönni a drágább olaj előnye. Mivel arol 2T-hez van tervezve, így a hunoil messze felülmúlja azt. És nem drága, 800Ft körül van fél liter.
2013. jan. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

# 13/13

azelőnyét lehet hogy nem érzed simsonon,pedig érdemesebb fulszintetikus olajat használni és ezzel kapcsolatban akármelyik szerelő igazat ad nekem ,meg hát lehet látni a dugó felületén hogy milyen olajjal használod,és kevesebb is az esélye hogy berágódig vagy megszorul valami.Meghát ha fulszintetikus olajat használsz akkor nem jön ki annyi piszok a kipufogóba,kevésbé fog füstölni.Tudom hogy ezeket nem fullszintetikus olajra tervezték,de éremesebb haladni a korral néha.

Üdv!

2013. jan. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Nekem a Brisk gyertyám már túl van 15000km-en ! :)
2013. márc. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Hali!

Amit most Én használok, az a repsol+Fimol 2t.Nagyon olcsó,olvasgattam fórumon hogy szerelővel tesztelték ,furás után csak ilyennel járatták az Mz-zét majd szétkapták megnézni és kopásnak nem volt jele.Én a gyártótól kérdeztem hogy ezt az adalégot olajjal vagy anélkül használjam a benzinbe öntve ,nekem azt írták hogy olajjal érdemesebb.Már egy ideje használom azt kell hogy írjam hogy talán egy hangyányival jobban megy de ez lehet hogy nekem elektronika miatt van ezt már nem fogom megtudni :)

Szóval ez a Fimol 2t egy adag nagyon sokáig elég mert 30l benzinhez kell 25ml.Amit észrevettem egyből hogy keverésnél egyből felül a tank falára ez az adalék.

2013. márc. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Szerintem bejáratáshoz bőven jó az ásványi olaj.

Utánna meg attól függ hogy hajtod.

2014. márc. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Az első két tankolást feltétlenül 1:25 arányú keverékkel, különben "sípolni" fog az új dugattyú ha meleg a motor.

Aztán fokozatosan 30-as keverék és 33-40 között használni hosszú távon. Azért így írtam mivel szerintem a 40 is száraz neki, mivel nincs szabadon futó a motorfék miatt és melegen ez nem jó, de amúgy sem. Úgyhogy motorféket ha csak lehet kerüld, kuplungolj.

Ezek a hengerek még nem nicasil (króm bevonatú) hanem gömbgrafitos öntvények ezért az ásványi olajat szeretik jobban, mert sajnos jobban tapad az ilyen anyagú henger falára mint a szintetikus. Ja és az ólom ami már nincs...) Viszont a forgattyúsház elemei mások, króm és ötvözeteik mint manapság a mai motoroké melyek ráadásul magas fordulatszámon forognak pontosan a szintetikus olajat igénylik. Ezért ajánlom hogy fele-fele arányban használj Arol-2T és full szintetikus Castrol vagy bármi más gyártó olaját. Tulajdonképpen a részszintetikus sem helyes így, mert az is pusztán ásványi olaj csak egy kémiai kezelésen megy át és ezt a nevet adják neki helytelenül. (ez azért nem jó mert nagyon nehezen ég el a környezetvédelmi irányelvek miatt és felgyülemlik a kipufogóban, főleg az enduroknál ami később visszafolyhat a hengerbe ami a kokszokkal együtt összebarmolja a henger falát) Rengeteg simsont javítottam, felújítottam a 90-es évek elejétől és tapasztalataim szerint ez a legjobb eljárás a motor kenését illetően.

2016. ápr. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
...hozzátenném hogy fimol 2t adalékot is használtam anno, ami egy molibdén szulfát. fekete teflon színű-szerű anyag . Tudtommal itt gyártják mo.- on, nagyon szuper adalék, nekem is csak jó véleményem van róla és valóban igaz amit írnak róla. Nem tudom hogy lehet e még kapni ilyet, ha igen bespájzolok belőle az tuti.
2016. ápr. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!