Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Van egy Simson motorom,...

Petya9696 kérdése:

Üdv! Van egy Simson motorom, lett bele, új főtengej, csapágyak simeringek, új henger, és mikor oda van neki huzva és pörög vissza csörög, kopog (+alapjáraton is). Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
2012. dec. 28. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem rosszul lett a blokk összeszerelve...

Alapjáraton kopog...Sztem vidd vissza oda ahol ezt csinálták! És így jobb lenne nem járni vele mielőtt további károsodás keletkezik.

2012. dec. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
tűgörgőket is cseréltél az miatt is lehet
2012. dec. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Attol baja nem lehet ha meggyürüzöm ugye,csak erősebb lessz?
2012. dec. 28. 21:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha csörög és zörög akkor felesleges a gyűrűzéssel és egyebekkel foglalkozni. Először hárítsd el a problémát mielőtt szétpereg velemi a blokkban.

Aztán utána jöhet a többi.


Bár épp eszű ember új hengerhez kapásból új dugót és gyűrűket tesz.

De manapság ezt már nemigazán lehet elvárni...

2012. dec. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezt a gyürüzést úgy ajánlották nekem,hogy az új henger falán a durva honolás elkoptatta a gyürüket és ezért kellene új gyürüket felrakni.. +tügörgőt is cserélni.
2012. dec. 28. 21:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Elkoptatta a hónolás? wtf mivel csinálták azt? Hiltivel?


Inkább cseréld ki a hengert egy normálisra...

Aztán meg új dugó és új gyűrűk hozzá.


Meg persze közben a tűgörgőket is cseréld ki. És nem ártana átnézni a csapágyakat is hogy nagyjából rendben vannak-e(attól függetlenül hogy újak)

2012. dec. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Hát a csapágyak is mindenképpen nézd meg amúgy meg lehet próbálni meg gyűrűzni max egy szerelést vesztesz vele meg vagy 600forintot mert annyi hozzá a gyűrű amúgy milyen henger van rajta + os?
2012. dec. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hy!

Elösször is új csapágyakkal és ój hengerrel óvatosan kell mászkálni mert az új csapágyaknál is ugyanúgy bejáratós a motor.A csörgés valamelyik tűgörgő hibája lehet a kopogás viszont főtengely csapágyra utal.

Szerintem vegyél egy jó fajta dugót aztán ahoz fúrasd ki a hengert ,a tűgörgüket is vehetsz bele újat,a csapágyakat hát a kopogás nem csak amiatt lehet,feküdj be alá és próbáld meg kihalgatni kitapogatni hogy merről jön a zaj .

Jótanács:bejáratós a moci,szal ne húzd neki és használj bele fulszintetikus olajat.

Szerelőnél csináltattad ezeket vagy maszekba egyik havernál?

2012. dec. 29. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Meg ezt nem értem hogy azt ajánják hogy csak új gyűrűket kell bele tenni.Te jó ég!!!

A gyűrűkkel nem kell szarozni,ha valami nem okés akkor úgyis fúrni kell,az a megoldás.

Amúgy ha új gyűrűt teszel bele azzal is bejáratós a motor.Szóval ezekre oda kell figyelni.

Üdv!

2012. dec. 29. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!