Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ma vettem egy használt autót,...

Ma vettem egy használt autót, mostantól már használhatom forgalomban?

Figyelt kérdés

Az előző tulajnak él a biztosítása de én még nem kötöttem rá a nevemre, és át se írattam.

Ilyenkor már használhatom hivatalosan?


2012. dec. 29. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:

"Az előző tulajnak él a biztosítása..."

Van egy rossz hírem: nem él a biztosítása. A biztosító kockázatvállalása az eladás - adásvételi szerződésen rögzített - pillanatában megszűnik, onnantól kezdve neked kell biztosítást kötnöd rá. Ezt a lehető leghamarabb tedd meg, vannak internetes alkuszcégek, akiknél akár 10 percen belül tudod ezt kezdeményezni.

Ha lesz valamiféle igazolásod a biztosításról (első körben az általuk adott ajánlati igazolás is elég, mert mást nem nagyon tudsz felmutatni), akkor amíg át nem írod, közlekedhetsz vele, csak legyen nálad az adásvételi szerződés. Másképp ugyanis elég nehezen tudod igazolni, hogy miért is te járkálsz Gipsz Jakab autójával.

2012. dec. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valamilyen "bianco" biztosítást kellett volna kötnöd. Én is csak utólag tudtam meg, de nem állítottak meg az alatt a pár nap alatt.
2012. dec. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezt jó tudni!! Köszi szépen srácok!!

Csak érdekes, mert ha este 8-kor veszek egy kocsit hol kötök rá biztosítást. Na mindegy!!!

2012. dec. 29. 18:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg ha az ember elmegy használt autót venni 120 km-re, még nem is biztos hogy megveszi, mivel előtte csak képen látta. De úgy tudom, hogy online már 10 perc alatt is lehet biztosítást kötni (állítólag). Bár mikor én idén vettem kocsit, nem volt nállam internet. §:-(
2012. dec. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Csak érdekes, mert ha este 8-kor veszek egy kocsit hol kötök rá biztosítást"

Interneten. Ha van mobilneted, akkor szerencséd van, ha nincs, megkérsz valakit, aki gépközelben ül, hogy intézze el neked. Ha meg ez sem megy, akkor hazajössz anélkül. Mondjuk itt már a rendőr jóindulatán is múlik, hogy megbüntet-e. Viszont legkésőbb másnap akkor is tudsz biztosítást kötni, tehát nem járkálhatsz napokig, hetekig úgy, hogy "be van fizetve a negyedév végéig, azt' jóvan".

2012. dec. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is pár hónapja vettem használt kocsit.

Az eladó házhoz hozta nekem az autót, mert már korábban megegyeztünk, csak a szerződés aláírása és a pénz kifizetése maradt hátra.

Ezt elintéztük nálam a lakásomon. Utána megkért hogy vigyem haza, ne kelljen már buszoznia.

Gondolkodtam rajta, hogy előtte nem ártana biztosítást kötni, de végülis nem akartam vele vacakolni, városon belül 10-15 percre lakott tőlem az eladó, nivel hétvége, este volt, túl nagy forgalom sem volt.

Szerencsére út közben nem volt baj.

Hazaérve aztán első dolgom volt még aznap este a neten biztosítást kötni.

A neten éjjel-nappal hétvégén is megkötheted.

2012. dec. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A megvétel napján még az előző tulaj biztosítása vonatkozik a kocsira. De csak aznap. Legalábbis nekem a biztosítós csaj azt mondta.
2012. dec. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!