Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől magas az alapjárat?...

Misi018 kérdése:

Mitől magas az alapjárat? (Simson)

Figyelt kérdés

Simsonról van szó. A motor gyári, nem volt piszkálva, le lett téve télére,2 hónapot állt. Ma beindítottam és valamiért nagyon magas az alapjárat. Próbáltam állítani az alapjárati csavaron, de nem lett jobb hiába ki-be tekertem, valamint elképesztő mód füstöl, mintha szívatón menne. Karbit levettem kitakarítottam, benzinszint jó, a tű a harmadik állásba van fentről. Szívató jó nincs elöregedve a tömítőgumi se kilyukadva, nem akad sehol a bovden. Tehát mit csináljak vele, hogy ne legyen az egekbe az alapjárat?


Kis sűberes karbi van rajta, a benzin 1:50-be keverve, kipufogó kitakarítva.



#twincamshaft
2012. dec. 29. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Súber: alulról a második rovátkába.


Levegő csavar: koppig be, aztán másfelet kifelé (ha így nem jó akkor fél fordulatonként változtasd).

alapjáratot meg hozzá igazitod kb 1500ra, ha ez nem oké akor légszüröt se ártana megnézni , a füstölés meg, ha télleg, igy kevered hozzá az anyagot, akorha bemelegszik, nem fog füstölni

2012. dec. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kis súberes a karbi tehát a levegő csavar le van dugózva, ahhoz nem akarok hozzá nyúlni. A tűn állítok akkor és a levegőszűrőt kitakarítom.. hátha. Köszi a segítséget!
2012. dec. 29. 20:04
 3/9 A kérdező kommentje:
És hozzátenném, hogy melegen is füstöl! Esetleg főtengely szimmering?
2012. dec. 29. 20:06
 4/9 anonim ***** válasza:

Tipp:

Nem lehet hogy elpárolgott a benzin amíg állt a motor

és olajdús a keverék ezért füstöl!?

2012. dec. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
friss keverék van benne, nem két hónapos.
2012. dec. 30. 13:48
 6/9 anonim válasza:
ha bemelegíted akk lehet beállna az alapjárat. Nekemis csak hidegen magas. De ha már eltekergetted akkor mind1
2012. dec. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
igen, sok oka lehet ,hogy füstöl de ahogy irtad a fötengelyszimering miatt is füstölhet :(
2013. jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
most jelenleg 60ccm-s hengerem van rajta és 70-es a főfúvóka. még mi lehet az oka ? nagyobb főfúvókát vegyek bele ?
2013. jan. 5. 18:10
 9/9 A kérdező kommentje:

Meglett a gond :D

El volt öregedve a szivatónál a gumi :D

2013. jan. 12. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!