Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dekorfóliát, hogyan szedjem le?

Dekorfóliát, hogyan szedjem le?

Figyelt kérdés

Vettem egy golfot és a két oldalán lilás-rózsaszínes dekor csíkok vannak amik nagyon kitűnnek a fehér kocsin, hogy tudnál leszedni őket?

Hogyan lehet elkerülni azt, hogy meglátszódjon a nyoma mert gondolom alatta még nincs úgy kiszívva a festék?



2012. dec. 29. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Erősebb hajszárítóval, esetleg hőlégfúvóval melegítve a fólia elvileg leszedhető, a maradék ragasztót ragasztó- vagy címkeeltávolító spray-aé. Előtte nézd meg, nem bántja-e a fényezést. Ez kicsit drága, de van még több más típus is, neten hamar találsz:

[link]

2012. dec. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm

És azzal mit tudok tenni ha esetleg megmarad a nyoma? Úgy értem, hogy a nap már megszívta picit a fényezést de a matrica alatt nem érte nap így ott még nem olyan kiszívott.

2012. dec. 30. 01:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Csináltam hasonlót. Inkább ajánlom a forró vizet, mint hőlégfúvót, mert ha túlhevül, más is jöhet a fóliával. Forralsz vizet, azzal leöntöd, addig locsolgatod, míg felmelegszik egy kicsit a lemez is, majd megpróbálod óvatosan felszedni a szélét. Ha már kicsit feljött egy tompa műanyag tárggyal érdemes alányúlni(én egy gyorskötegelő levágott végével csináltam, recycling). Amikor már meg lehet fogni, akkor lehúzni. Nagyon érdemes egyben lehúzni, vagy minél nagyobb darabokban. Végül a nyomokat ablaktisztítóval vagy ha nagyon makacs gázolajjal lemosni.

ha kiszívta a nap, azzal nemigen tudsz mit csinálni. Gondolom át kellene polírozni, de ehhez nem értek.

De a spray meg biztos jobb, mint amit leírtam, végül is ezt erre fejlesztették ki.

2012. dec. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!