Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2000-es 1.4es Ford Puma,...

2000-es 1.4es Ford Puma, tegnap 4en elmentünk kocsikázni, de mikor mentem fel egy kis dombon, hirtelen észrevettem, hogy hiába nyomom neki a gázt a kocsi csak kis mértékben gyorsul miközben a fordulatszám nagyban megy föl. Többi lent?

Figyelt kérdés
Arra gyanakszom, hogy elkopott a kuplung és ezért az erő átviteli nem teljes, vélemény? Vagy esetleg mennyibe kerülhet a kijavitása?

2012. dec. 30. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

A tünetek alapján jól tippeltél: valószínűleg elkezdett csúszni a kuplung. Ilyenkor a motor sebességben, gázadásra felbőg, de nem megy az autó. Ez eleinte nagy terhelésnél (emelkedő, utánfutó vontatása, jól megrakott autó) jön elő, később a csúszás miatt felerősödik a tárcsa kopása, így öngerjesztő folyamatként lassacskán állandóvá válik a kuplungcsúszás.

Nem biztos, hogy azonnal cserélni kell a kuplungtárcsát, először be kell állítani a pedál holtjátékát. Ha még van hová állítani és sikerül elérni a kívánt holtjátékot, újra jó lesz a kuplung - legalábbis gondolom, hogy nem koptattad több száz kilométeren át, hogy üvegesre égjen a súrlódófelület.

Ha meg ez nem segít, akkor ki kell cserélni a kuplungtárcsát. Ezt általában készletben, kuplungszerkezettel és kinyomócsapággyal együtt árulják, az árát viszont nem tudom megmondani neked.

2012. dec. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, remélem nem megy rá a gatyám...
2012. dec. 30. 14:30
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha már megcsúszik az nem jó . Az ára kb (szettben ) 35 ezer ft...Valeo ami szerintem jó minőség..

A cseréje kb 3-4 óra lehet ez forintba (szerelőtől függ ) 20-25 ezer ft...

2012. dec. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Még egy kiegészítő kérdés, hogy: ezt meg lehetne oldani egy holtjáték rövidítéssel?
2012. dec. 31. 00:32
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha még nem késő...

Egy próbát megér, elvileg akkor nincs holtjátékod ?

A pedálra lépve rögtön emel ?.......

2012. dec. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Írtam is: van rá esély, hogy meg lehet oldani. Be kell állítani a holtjátékot és megnézni, jó lett-e. Ha szerencséd van, még nem kopott el nagyon a súrlódóbetét.
2012. dec. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Olajos ...tehát nem állítható...

Emlékeim szerint...

2012. dec. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Attól, hogy hidraulikus, még lehet állítható. Az ilyeneknél általában nem mereven kapcsolódik a munkahenger a kiemelővillához, hanem állítócsavarral. Feltéve, hogy nem valami különösen idétlen konstrukcióról van szó.
2012. dec. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Koncentrikus csapággyal van szerelve !Ami a váltóban van (természetesen ) rögzítve. A két munkahenger közt (ugye amiből az egyik a váltóban van ) csak egy cső van ..

Igaz kollega ? :)

2012. dec. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ford Feel the difference! Különben nem sok hidraulikus megoldásnál lehet holtjátékot állítani, hiszen sok más mellett ez az egyik lényege (automatikus utánaállítás), ráadásul azzal a fajta munkahengerrel ami a tieden van egyáltalán nincs is holtjáték, a kinyomó állandóan hozzáér a szerkezethez. Megnéztem neked szervizprogramba, 3 órát ír a cserére, úgyhogy az nem olyan gáz.. Viszont ezt a fajta kinyomót mindenképpen szükséges cserélni (akit nagyon érdekel tudom szakmailag részletezni), így viszont a szett ára 50e től indul! Ezt csupa jó szándékkal írom, ne okoskodásnak vedd!
2012. dec. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!