Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kérdésem BMW 745i és/vagy...

Bartók Roland kérdése:

Kérdésem BMW 745i és/vagy 730d.2002-2003 van roluk tapasztalata valakinek fenntartása hibalehetőségek? Stb. most szeretnék venni de nincs senkinek az ismerőseim között.

Figyelt kérdés
2012. dec. 30. 22:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Fenntartás várhatólag egy vagyon :/
2012. dec. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem fél évig volt egy 45i-m. Nem volt vele semmi gondom kivéve, ha lejtőn álltam meg, esélytelen volt h hátramenetet kapcsoljak, mert váltóhibát egyből bedobta, illetve a kézifék beinditás után kb 3mp múlva volt hajlandó kiengedni. Ezenfelül a kormánya eléggé kopik. Egy ismerősömnek van egy 30d-je kicsit sokat fogyaszt ( városba 12 körül), de semmi gondja nem volt vele.
2012. dec. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ilyen kocsiknál az a lényeg, hogy mindig félre tudjál tenni legalább néhány százezret, mert bár nem állítom hogy megbízhatatlan lenne, de soha nem tudhatod, hogy mikor lesz egy komoly kiadás.

Ez másnál márkáknál és típusoknál is így van, csak egy fapados előző előtti Swift esetében az egész kocsit ki tudod cserélni annyiból, amennyi egy ekkora BMW-nél egy közepes javítás költsége, tehát érezd az arányokat, jól gondold át, hogy megengedheted-e magadnak.

2012. dec. 31. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én sem azt mondom, hogy rosszak lennének. De amiről a kérdés szól, azok már 9-10 éves prémium autók, ahol már 99%-ban akad egy minimum 300 000 feletti futás, a hozzá tartozó költésekkel. Itt már előfordulhat,hogy költeni kell a motorra, futóműre rendesen. Ez sajnos ilyen.
2012. dec. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 T5- ***** válasza:
És mi történik 300.000 km felett? Egy prémium autóval...?
2012. dec. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nincs velük semmilyen komoly probléma, csak az ilyen autóknál sok probléma van az elektronikával, műszakilag szerintem teljesen rendben vannak.
2012. dec. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"És mi történik 300.000 km felett? Egy prémium autóval...?"


Tételezzük fel a legrosszabbat. Valaki megveszi újonnan, bele rak 3 év alatt 200 000-ret, de szervizeli rendesen. Utána megválik tőle, így már azért elérhetőbb áron megveszi valaki,aki még mondjuk belerak 3 év alatt még egy 100-ast, de már nagyon költeni nem akar rá. Majd megveszi valaki még nyomottabb áron, de ő már sz@rik az olajcserére is, aztán a kérdező nézegeti a 10 éves modelleket.


De jobb esetben is, ha vigyáztak rá és benne van 300-350 000, akkor is előjöhetnek a korral járó hibák ( ami minden autónál előjön). A magyar utakat egyik futómű sem szereti, de meghalhat egy két injektor a dízelmotorban, becsúszik egy turbó felújítás vagy csere, ha légrugós akkor ott is lehetnek már problémák. Ez igazából teljesen normális, nem is baj. Én csak azt mondom, hogy ezt illik figyelembe venni vásárlásnál, főleg prémium autók esetén, mert ott igencsak komoly szervizköltségek léphetnek fel. Itthon 2,5-5 milla között kínálják az ilyen BMWket, egy mellényúlásnál simán egy éven belül rá lehet verni 1-1,5 millát, sőt.. Csak veszel rá 8 (normális) gumit, már az 300 000-től indul. Egy sima E90 320d-re való Mitsubishi turbó 340 000+áfa gondolom erre se olcsóbb. Ebben a korban már illik cserélni a vezérlést is , hiába láncos és még sorolhatnánk.


Nem mondom, hogy ne vegyen ilyet, csak legyen vele tisztában,hogy esetleg költeni kell rá, ami esetleg nem lesz olcsó. Ez igaz minden hasonló kaliberű autóra, nem csak a BMWre.

2012. dec. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
igen én ezekkel a tartalmakkal tisztában vagyok karosszérialakatosként van ezekről egy kevés fogalmam.Engem inkább az érdekelne hogy ezeknél a 10 éves modelleknél vannak-e konkrét hibák amire figyelnem kéne vásárláskor.a vezérléscsere meg a gumik stb nem az amire én kiváncsi vagyok. elektronika futómű stb re gondolok én mint például az elözö kommentelő a kéziféket nem oldja ki csak 3 mp után ezek érdekelnek engem..
2012. dec. 31. 15:28
 9/14 anonim ***** válasza:
Nincs.
2012. dec. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
a nincs az elég konkrét válasz kérem valakik olyanok írjanak akik tisztában vannak ezekkel a dolgokkal.nem egy 20 éves kis hülye vagyok aki csak jokedvében irogat.
2013. jan. 1. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!