Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy kocsit hobbi célra...

Vettem egy kocsit hobbi célra és nem irtunk adásvételit! Most el szeretném adni, és ha eladom akkor az új tulaj rátudja iratni a nevére?

Figyelt kérdés

2013. jan. 2. 00:57
 1/10 anonim ***** válasza:

" nem irtunk adásvételit!"

akkor most nálad lehet, hogy van egy lopott kocsi? ,mert ha nincs adásvételi akkor nem lett átíratva eredetiségvizsgálat stb . van forgalmija ?vagy adtál valakinek X ft-ot és te kaptál egy kocsit+kulcsot ,és most azt akarod valakinek eladni ami nem is a tied ? ( boccs lehet én vagyok a hülye ,de nem értem )

2013. jan. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van forgalmija minden megvan!Nem lopott!!!
2013. jan. 2. 02:42
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy rá tudja íratni a nevére... mivel nincs adásvételi, így kampó az egész, marad a tied.
2013. jan. 2. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Ha anno nem írtatok adásvételit, akkor hivatalosan nem is a tied a kocsi, legfeljebb az előző tulajé. Tehát ha az övé, akkor nála kell kopogtatni.
2013. jan. 2. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

És ez a kocsi ki van vonva a forgalomból?

Régebben ki lehetett anélkül hogy leadtad volna, de az elmúlt pár évben csak bontási igazolással - ha az utóbbi eset van, akkor bolond lenne az eladó adásvételit írni, hiszen itt valakinek komoly összegű büntetést kell majd fizetnie...

2013. jan. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor hogy írattad a nevedre? Az átíráshoz már elég rég óta kérik az adásvételit.

Ha pedig nincs a neveden, hivatalosan nem is a tiéd. (Nézd a jó oldalát, a letrafiznak, nem neked küldik a csekket! :))

2013. jan. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs adás-vételi, nem te vagy a tulajdonos, így nemhogy eladni, de még a forgalomból kivonni sem tudod hivatalosan. Egyetlen lehetőséged van, elmész a régi tulajhoz és írtok vele egy adás-vételit az új tulaj nevére!
2013. jan. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Akkor hogy írattad a nevedre? Az átíráshoz már elég rég óta kérik az adásvételit.

Ha pedig nincs a neveden, hivatalosan nem is a tiéd. (Nézd a jó oldalát, a letrafiznak, nem neked küldik a csekket! :))"


Ja, és ha megállítják, és kérik az üzembentartóit? Akkor mit csinál?

2013. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ja, és ha megállítják, és kérik az üzembentartóit? Akkor mit csinál?"


Ezt mért tőlem kérdezed? Nem én tettem fel a kérdést és nincs is ilyen autóm.

2013. jan. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ezt mért tőlem kérdezed? Nem én tettem fel a kérdést és nincs is ilyen autóm."


Mondjuk azért mert baromságot írtál.

2013. jan. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!