Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóban gyújtás nélkül is...

Az autóban gyújtás nélkül is mennek az elektronikus eszközök (pl rádió), hol kell keresni a hibát ahhoz hogy csak gyújtásra induljanak el?

Figyelt kérdés
Nagy gondot okoz hogy a rádió, a ventilátor és egyéb eszközök, ha még csak az autó közelében sincs a kocsikulcs, lemerítik az akkumulátort. Használtan vettem az autót és az előző tulaj nem tudom mit babrálhatott benne.

2013. jan. 3. 19:36
 1/9 Zsolt75 ***** válasza:

Valószínűleg a gyújtás előtti(30) potenciálra vannak kötve nálad ezek a fogyasztók.

Át kell alakítani úgy, hogy a gyújtás utáni(15) potenciálra kerüljenek.

2013. jan. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Típus?
2013. jan. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, Renault Thalia 1.4-es.
2013. jan. 3. 20:30
 4/9 A kérdező kommentje:
A potenciálok helyességét, hol keressem? A motorháztető alatt vagy műszerfalnál vagy egyéb helyen?
2013. jan. 3. 20:42
 5/9 Zsolt75 ***** válasza:
Valószínűleg a biztosíték tábla környékén kellene keresni, de ha az előző tulaj belebarkácsolt.... akkor akárhol is lehet,de nagy eséllyel a belső térben lesz.
2013. jan. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Húzd ki a rádiót, nézd meg, hogy a rámenő vezetékek közül a piros és a sárga nincsenek-e összekötve. A gyári vezetékelésben piros=állandó 12v, sárga=gyújtás előtti kapcsolt táplálás.
2013. jan. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, pár hónapja rádiót cseréltem és tisztában voltam hogy melyik vezeték micsoda, így azt is láttam h nincs összekötve, az alapvető probléma az nem csak a rádió folyamatos működése hanem pl. a fűtés is bármikor felkapcsolható így volt már hogy lemerítette az akkumulátort . De azokat feltétlenül ellenőrzöm amiket fentebb írtak.
2013. jan. 5. 08:57
 8/9 anonim válasza:
A biztosítéktáblát 2db 20-as torx csavar tartja, a fényszóróállító fedelét simán ki lehet pattintani, ezek után ki lehet annyira fordítani a táblát, hogy látható váljanak mögötte a vezetékek. Ha a gyújtáskapcsolót akarod megvizsgálni , szedd le a kormányoszlop borítás (20-as torx ismét). Ha ott nem látszik a kábelén gányolás, akkor jön a csatlakozó. A csatlakozójához macerásabb hozzáférni, ha jól emlékszem, le kell hozzá szerelni a műszerfal felső borítását. Ha ezt bevállalod, kösd szét a két csatlakozót, ha így megszűnik a hiba, rossza gyújtáskapcsoló.
2013. jan. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben ha ma még odajutok akkor mindenképp megcsinálom! Köszönöm!
2013. jan. 6. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!