Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Lagunánál 1.8 hány...

Renault Lagunánál 1.8 hány bar max nyomás mehet a kerekekbe?

Figyelt kérdés
Holnap hosszu utra indulok, a párom 2.2 -t tett bele.Ez nem túl sok?Balesetveszélyes ha túl nagy a nyomás a kerekekben?

#renault laguna 1.8
2013. jan. 5. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a 2.2 az teljesen normális egy személyautónál,
2013. jan. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ricsi1984 válasza:

A b oszlopon vagy a tanksapkán egy matricára rá van írva mekkora nyomás kell a kerekekbe rakottan, üresen, függ a gumiméretöl is.

Hosszú távon a gumi felmelegszik csökken benne a nyomás,

Nekem c mercim van én 3,5-4 barral járok. 2,5bar alatt láthatóan is lapos.

Nagy nyomáson elkopik a gumi középső fele.

2013. jan. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs meg a műszaki könyve a kocsinak, és matrica sincs a tanksapkában.És sehol nem találok adatot róla.Valahol régen azt hallottam, hogy ha túlságosan fel van fújva a kerék, az balesetveszélyes, csúszósabb a kocsi esőben pl.Ez igaz lehet?
2013. jan. 5. 18:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hondám van, 14-es téli gumikkal. Pont ma reggel néztem meg, és fújtam még rá. A gyári adat a 2.2 bar, de olvastam, hogy így télen 0.2 barral több nyugodtan lehet benne, így most 2.4 Bar.

Amúgy a lapos gumi, túl fogyasztást is okoz, nem beszélve a fokozottabb defekt veszélyről is.

2013. jan. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát..laposnak biztos nem lapos.SZóval jobb, ha inkább több van benne, mint kevesebb?
2013. jan. 5. 19:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A gumira rá van írva a maximum nyomás. Általában sima abroncsoknál 3.5bar. A 2.2 az nem sok. 2.5 simán mehet bele.
2013. jan. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ricsi1984 válasza:

Guminyomás és kerékméret segítő, excelben!


[link]

2013. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!Túléltem az útat!!!
2013. jan. 12. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!