Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha chiptuningoltatom az...

Ha chiptuningoltatom az autómat, akkor ugyanolyan vezetési stílus (nyugodt) mellett csökkenni fog az autóm fogyasztása? (Egy szívó 1.4-es benzinmotorról lenne szó. )

Figyelt kérdés
2013. jan. 5. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy jól eltalált vezérlőprogram mellett esetleg csökkenhet, de egy 1.4-es benzines szívónál nem valószínű. A működési elv miatt kötött a légmennyiség, a gyújtásidőzítéssel és a befecskendezéssel lehet játszani, ez behatárolja a lehetőségeket.


Konkrétan milyen gép?

2013. jan. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát valamennyire esélyes de szerintem csak hosszabb távon fogod észrevenni. Most ezt így pontosan nehéz megmondani még ha tudunk is mindent róla akkor is mert én szerintem ez inkább tapasztalat. legtöbb helyen hallottam hogy mindenkinél máshogy működik ez ezért nem tudjuk pontosan megmondani. Annyit tehetsz hogy ha van lehetőséged fullra tankold meg hogy pontosan lásd mennyi liter volt benne és akkor menjél vele úgy ahogy szoktál ha egy mód van rá és akkor az eredményt összetudod egyeztetni a régivel és az újjal és akkor fogod majd látni a különbséget.
2013. jan. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Opel Astra H 1.4 16v 90 lóerő
2013. jan. 5. 22:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmit nem fog érni. Ez a chiptuning a turbós motoroknál jó.
2013. jan. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!