Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy amikor a...

Miért van az, hogy amikor a Simsonon 3-as állásba fordítom a gyújtáskapcsolót, akkor a motor letestel és leáll?

Figyelt kérdés

A kábelek sehol nem érnek össze és 1-esben és 2-esben működik.

(S51 Enduro)



2013. jan. 6. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Rossz a gyújtáskapocsló és amikor az adott állásba fordítanád testei a gyújtást is.
2013. jan. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen erre én is gondoltam,szét is szedtem de nem láttam semmit.De ezekszerint lehet,hogy ott a hiba,csak nem láttam.Ezt lehet orvosolni vagy kell vennem újat?
2013. jan. 6. 20:12
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom hogy a simson gyújtáskapcsolója hogy működik pontosan. De azzal nem veszítesz semmit ha szétszeded, alaposan kipucolod és esetleg egy kis kontakt spray-t(merthogy az az elektronikában mindenre jó :D)

Ha ettől se lesz jó akkor nézd meg hogy mi testei a gyújtást, lehet hogy csak egy érintkezőn kell picit hajlítani.


Nekem a Pannóniámmal volt hasonló gond. Ott egy kis bütyök volt kikopva. De annak a kapcsolója teljesen más.

2013. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2013. jan. 6. 20:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem 30 év távlatából, akkor a Simson gyújtáskapcsolója 4 állású:

0: nincs gyújtás

1: gyújtás

2: gyújtás + világítás

3: parkoló állás: nincs gyújtás a kulcs kivehető, csak a helyzetjelzők világítanak (persze jó akkumulátor esetén)

2013. jan. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

0:nincs gyújtás (itt vehető ki a kulcs)

1:gyújtás

2:gyújtás+helyzetjelző

3:gyújtás+világítás

Amennyire én tudom ez így működik :)

2013. jan. 6. 23:06
 7/8 kgpassat ***** válasza:
2013. jan. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat én vsgyok félre mert az előző tulaj tévedésből a 3-asra kötötte a világítás és én mikor 2-esre rákötöttem állandóan kivágta az első világítást és azt hittem azért mer a 2-es állásban lehet valami,ami kisebb feszültséget ad de tévedtem és még mindig nemtudom,hogy miért vágja ki.Az lehet attól mert nincs rajta semmi más,csak az első égő?Még az aksi sincs bekötve.
2013. jan. 7. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!