Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen 125ccm 4t túra motort...

Milyen 125ccm 4t túra motort ajánlotok?

Figyelt kérdés
2013. jan. 8. 18:00
 1/1 anonim ***** válasza:

A Varadero biztos jó, de nagyon drága. Nekem CBF 125-öm van. Tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Nem kell forgatni, alacsonyabb fordulaton is szépen használható 125-höz képest. Szép nyomatéka van. Túradobozt lehet rá szerelni, árulnak hozzá doboztartót. Túraplexi is felszerelhető rá, van fő-állvány, a fék nem valami harapós, de finoman adagolható, betéteket még 18000km alatt nem kellett cserélni. Hátulra a dobfék elegendő. Simán blokkolja a kereket, ha kell... A láncot még szintén nem cseréltem, de már kezd megérni a cserére. A váltója tökéletes, jól van áttételezve (túrához), és nagyon finoman, pontosan kapcsolható. A fényszóró nem valami első osztályú, nagy sötétben, ködben szinte alig jó valamire... Még a gumik sem pályázásra valók. simán megcsúszik, ha kicsit jobban bedöntöd. A futómű szerintem 125-öshöz képest jó, kényelmes, még egyszer sem koppant le. de azért beszitál, ha elengeded a kormányt. Az ülése is relatíve kényelmes, 150-200km-t le lehet rajta húzni megállás nélkül, de azért nem egy 600-as túragép. Kicsit azért kemény, de egyáltalán nem rossz. és az üléspozíció sem. A gyári plexivel szinte nem is véd a széltől, érdemes beszerezni egy túraplexit. A tükrök jók, szép nagyok. és az egész motor strapabíró (párszor sajnos megfektettem, de semmi kooly baja nem volt). Befecskendezős, olyan igazi precíz kis cucc :) Tegnapelőtt 0 fokban kellett mennem valahova, pöccre indult. Mindig megbízhatóan elindul egy gombnyomásra, még a gyári akksival! Léghűtéses, úgyhogy télen sem kell vele sokat "foglalkozni", nem kell aggódni, hogy szétfagy a henger. Brmikor útra kész. Egyedül 38-40 fokokban volt vele problémám, amikor lassú tempóba faluzgattam, akkor valahogy elment a nyomatéka, de kicsit hagytam lehülni, és minden további nélkül ment tovább :) Fogyasztása nagyon barátságos, alattam 2,5-3,5 litert eszik, állítólag le lehet tornázni 2 literre, de nem célom... Végsebessége alattam, felszerelt kofferrel az óra szerint 121, az utazótempója olyan 90, két személlyel 70-80. legrosszabb esetben 60 (dombnak felfelé szembeszéllel, két jól megtermett motorossal :D ). 8000 fordulatnál az elektronika leszabályoz, úgyhogy a káros tartományba nem is engedi beforogni, de egy személlyel 3-4000-től már használható a nyomatéka.


Semmi panaszom nincs felőle, igazán jó kis 125-ös. Ennyit tudtam meg róla 18000 km alatt. Csak ajánlani tudom!


Üdv! :)

2013. jan. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!