Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 9 éves gumi mennyire gáz?

9 éves gumi mennyire gáz?

Figyelt kérdés
Ezzel vettem a kocsit, profilmélysége még megvan, de DOT-szám alapján már 9 éves.
2013. jan. 8. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Figyelj nekem 99-es évjáratú téli gumijaim vannak! Michelin márkájúak és nem repedezettek profilmélysége még kb 4mm és hóban is úgy megfogja az autót hogy szerintem több vadiúj gumit simán leköröz... Pont ma próbáltam ki hogy mennyire tapad még hóban és hát kanyarban beúztam a kéziféket egy pillanatra éreztem hogy megcsúsznak a kerekek és a hátulja kicsúszik de amint kiengedtem azonnal megtapadtak és egyenesbe állt az autó. Tehát márka függő és persze az is számít hogy hol tárolod és hogy ápolod.
2013. jan. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Most néztem utána hogy még mindig gyártják ezt a gumit és a legolcsóbb is 65000Ft/db el tudom képzelni mennyibe került ez 99-be.
2013. jan. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hááát. Elvileg, egy gumkt hat évnél nem lehet öregebbre hagyni, mivel tönkre megy a gumi minősége és csak úgy pukk kiduranhat.
2013. jan. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem fog kidurranni, de felkeményedik és jelentősen rosszabb lesz a tapadása. 5-7év a csereperiódus, a 9 már nem istenbizony, én lecserélném.
2013. jan. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Énis úgy gondolom hogy a 9 év az már 9 év...Eleget szolgált az a gumi,én mostmár vennék újakat, annak ellenére hogy még jó a mostani vagy sem. Énis úgy tudom hogy a gumik 5 évesen már öregnek minősülnek. Megváltozik a rugalmasságuk,tapadásuk,hó/víz elvezetésük,kapaszkodásuk stb :)
2013. jan. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Márkától függetlenül 6 évente illik gumit cserélni hiába tűnik jónak azért 99 az nem tegnap volt.Nekem is vannak 70% téli gumik de már 8 évesek használni nem használom de még tartaléknak eltettem hátha jó lesz még :)
2013. jan. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz vele probléma, ezt a telet még simán kihúzza, ráéersz következő szezonkor lecserélni.
2013. jan. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

az én téligumim 8 éves, Michelin gyártmány..szubjektíven nagyon jó állapotú..tavasszal lemosva, száradás után szilikonpasztázva, fóliába csomagolva teszem el a pincébe...


azzal viszem ősszel vizsgára..

2013. jan. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Boccs igazad van tényleg nem durran ki:-D
2013. jan. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!