Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akinek van biztosítása egy...

Akinek van biztosítása egy autóra, annak már nem is lehet biztosítása egy másikra?

Figyelt kérdés
Vagy hogyan lehet ezt megoldani? 22 vagyok, szeretném megvásárolni életem első kocsiját. Ha anyu nevére íratnám az autó biztosítását, sokkal olcsóbban jönnék ki, mintha a saját nevemre lenne írva. Viszont anyu nevén már van egy autó...
2013. jan. 10. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet akár 20-ra is.

Szerintem a legjobb megoldás ha anyud lesz a tulajdonos te pedig az üzembentartó.

2013. jan. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bár ez esetben a biztosítás is a te neved lenne. :(
2013. jan. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja még annyit, hogy azt kalkuláljátok bele, hogy anyud bonus fokozata ( ha van neki ) nem érvényesíthető a másik autóra is.
2013. jan. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akármennyi autóra lehet biztosítása egy embernek. Viszont az egy járművel összegyűjtott bónuszfokozatát csak járműcsere esetén viheti át egy másik járműre. Vagyis ha ő B10-ben van, akkor a te autódnál A00-ból indul, nem B10-ből. Csak úgy viheti át a B10-et, ha eladja az autóját és vesz egy másikat. Viszont a te autód biztosításánál is gyűlni fog neki a bónuszfokozat, ott is elérheti majd a B10-et, csak ehhez kell egy kis idő (legalább 10 év). A bónuszfokozat meg különösen fontos abból a szempontból, hogy mennyibe kerül a biztosítás, bár valószínűleg anyukádnak enélkül is kedvezőbb a biztosítási díja, mint neked.
2013. jan. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemesebb lenne a saját nevedre íratni a biztosítást. Akkor legalább te gyűjtenéd a bonus fokozatokat. Nálunk pl apum munkásautója az én nevemen van, felesben fizetjük rá a biztosítást (én nem is használom egyáltalán). Így ha majd veszek saját kocsit, apunak visszaajándékozhatom a kocsit, és átvihetem a bonus fokozatomat az immáron tényleg saját autómra.
2013. jan. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én 22 éves leszek. Apu 72. Anyu pedig 51 éves. Mindegyikük nevén van 1-1 kocsi. Apumén 1991 óta ugyanaz az autó, anyumén pedig 2008 óta van egy kocsi biztosítása. Mennyi lenne a biztosítás, ha mondjuk apu nevére íratnám az autómat?

(biztos sokan csodálkoznak a korkülönbségeket látván: apu és anyu között van egy kis korkülönbség, mivel apunak a 2.házassága... ráadásul én a 4., vagyis az utolsó gyerek vagyok, ezért vannak idősebb szüleim)

2013. jan. 11. 12:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Használd valamelyik biztosítás kalkulátort, így mindhárom esetre tudsz számolni. Én a netrisk.hu oldalt használom évek óta.

Zárójelben csak annyit, hogy nálunk is ugyanaz a felállás: apu 72 anyu 51. Apum második házassága. Apumnak 3 gyereke van.... Tesó??? :)

2013. jan. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Csak egy furcsa véletlen lehet.:)

Egyébként 2 féltesóm + 1 édestesóm van.


Szerintem egyébként úgy járnék a legjobban, ha apum nevére íratnám a kötelező és a casco biztosítást.

2013. jan. 11. 20:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Bár nem reagáltál rá, de még mindig azt javaslom, hogy te fizesd a biztosítást. Mert most, rövid távon jobban jársz apuddal, ez igaz. De hidd el, ahogy lépegetsz előre bónuszfokozatokban, gyorsan csökkenni fog a díj. Gondold meg érdemes-e feladni a jövőbeli tartós előnyt a pillanatnyi könnyebségért:)
2013. jan. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy még nem írtam a tanácsodra semmit. Teljesen igazad van! Csak nálam van egy olyan probléma, hogy az autóra is épphogy csak meglenne a pénzem. Sajnos a biztosításból se tudnám fizetni a drágábbikat. Úgyhogy muszáj az olcsóbb megoldást választanom. Azt meg ki tudja, hogy esetleg 5 év múlva is ez a bónusz rendszer lesz-e még, vagy változtatnak rajta.
2013. jan. 12. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!